Na Sójczym wyrosną wieżowce. Mamy wizualizacje!

Szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa na osiedlu Jerzego Ziętka. Będzie to pięć 10-piętrowych bloków. Apartamenty 5 Wież, bo o nich mowa, niebawem wpiszą się w krajobraz Sójczego Wzgórza.

Byt 5wiez4

{gallery}galerie-news/2019/03/wiezowce-sojcze{/gallery}

Deweloper, czyli Grupa Zdrowit ma na swoim koncie już budowę Apartamentów Stroszek znajdujących się przy ul. Strzelców Bytomskich 274B, a także lokali handlowych przy ul. Strzelców Bytomskich 250E. Prowadzi także inwestycję na terenie dawnego stadionu Ruchu Radzionków przy ul. Narutowicza.

Kolejne budynki pojawią się przy ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda, na granicy z Radzionkowem i Tarnowskimi Górami. W bliskiej okolicy znajdują się zarówno sklepy, szkoły, przedszkola, jak i przystanki tramwajowe oraz autobusowe. Dużą zaletą tej inwestycji, jest położenie na wzgórzu, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Inwestor pokazał już wizualizacje planowanych obiektów. Można też zapoznać się z dokładnymi planami poszczególnych mieszkań, ulokowanych w budynku A. Na pozostałe trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

W 10-piętrowym apartamentowcu znajdą się 64 mieszkania o powierzchni od 28 m kw. do 170 m kw. Przykładowo, za mieszkanie o powierzchni 28 m kw. znajdujące się na pierwszym piętrze zapłacimy 118 015 zł, a za taki sam metraż, ale na szóstym piętrze musimy wydać już - 133 297 zł. Cena uzależniona jest m.in. od piętra, na którym znajduje się to mieszkanie. Za 45-metrowy lokal z dwoma pokojami mieszący się na piątym piętrze zapłacimy 206 692 zł, a za sześciopokojowy apartament o pow. 171 m kw., z balkonem (70 m kw.) oraz tarasem (78,14 m kw.) - 1 166 958 zł. Przyszli mieszkańcy będą mogli wykupić sobie także miejsce w garażu podziemnym. Do wyboru jest 13 miejsc, a cena wynosi 2 000 zł za m kw.

Deweloper chwali się, że jego najnowsza inwestycja charakteryzuje się jasnymi wnętrzami, ogrzewaniem podłogowym, dźwiękoszczelnymi oknami, cichobieżną windą oraz 13 garażami z komórkami lokatorskimi. Mieszkania posiadają balkon, a trzy penthousy położone na najwyższej kondygnacji – dodatkowo okazały taras. Z planami poszczególnych mieszkań można zapoznać się na stronie internetowej inwestora. Obecnie dostępne są mieszkania wyłącznie w budynku A. Termin realizacji pierwszego etapu to 2020 rok.

fot. Grupa Zdrowit

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?