Wygaszono kolejne zezwolenia na składowanie i przetwarzanie odpadów

W Bytomiu wciąż trwa walka z odpadami. Każdego miesiąca są wygaszane lub unieważniane następne decyzje dotyczące działalności odpadowej na terenie miasta. W marcu jest nie inaczej...

Byt odpady bytom

- Polskie prawo daje szeroką gamę odpowiednich narzędzi dla podjęcia skutecznych działań. W mojej ocenie, w poprzednich latach jedyne czego brakowało to woli, chęci zrobienia czegokolwiek, by podjąć walkę z procederem zwożenia do Bytomia nielegalnych odpadów - stwierdził Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

To właśnie Gawron od momentu objęcia funkcji w ratuszu konsekwentnie wycofuje wcześniejsze zezwolenia na zbieranie, bądź przetwarzanie odpadów. - Wycofałem już 11 decyzji, w tym tę wydaną na składowanie odpadów niebezpiecznych na ulicy Łokietka. Pamiętam z jak olbrzymim oburzeniem mieszkańców naszego miasta spotkało się wydanie zezwolenia na gromadzenie toksycznych odpadów w tym miejscu, stąd od początku zakładałem, że tę decyzję muszę wycofać jako jedną z pierwszych. I tak też się stało - powiedział wiceprezydent.

W ciągu ostatnich miesięcy władze Bytomia wygasiły lub unieważniły decyzje dotyczące terenów położonych w Łagiewnikach, Rozbarku, Suchej Górze i Śródmieściu. W marcu wygaszono już trzy zezwolenia: przy ul. Składowej, ul. Krzyżowej oraz ul. Bernardyńskiej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt fb d bartyla raport

Raport Śmieciowy - czy on w ogóle istnieje?

Byt swieto miechowic

BPK płaciło setki tysięcy zł siostrze radnego

Byt noc muzeow 2014 054

Kolejna obietnica prezydenta bez pokrycia

Byt 6307672876 b73164a218 b

Woda i ścieki bez zmian

Byt kamil jaszczak

Bytomianin asystentem wojewody

Byt ludzie rynek

Miesiąc na zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego

Ja podpisałem kontrakt z prezydentem Bartylą -...