Lodowisko zamiast stadionu

Radni zdecydują, czy z kasy miasta przeznaczyć ponad 42 mln złotych na nowe lodowisko. Aby to zrobić, będą musieli zrezygnować ze środków, które miały zostać przeznaczone na modernizację stadionu przy Olimpijskiej.

Byt lodowisko pulaskiego

Bytomska infrastruktura sportowa woła o pomstę do nieba. Stadion Polonii Bytom miał być zmodernizowany, a został rozgrabiony i pozostawiony samemu sobie. Lodowisko grozi zawaleniem i tej zimy było zamykane za każdym razem, gdy padał śnieg. Stadiony w Szombierkach, Rozbarku, czy Karbiu lata świetności już dawno mają za sobą. Hale sportowe (poza "Skarpą") zostały odnowione, ale tylko z zewnątrz, a nasze baseny też proszą się o remonty.

Na razie brak pomysłu, jak te wszystkie problemy rozwiązać. Obecne władze miasta skupiły się na lodowisku. To priorytet, aby hokeiści i hokeistki mieli gdzie grać. Do tej pory było niewiele konkretów. Możliwe jednak, że lada moment zacznie się dziać w tej sprawie.

Przed nadchodzącą sesją Rady Miasta pojawił się projekt uchwały dotyczący lodowiska. Radni zdecydują, czy przeznaczyć ponad 42 mln złotych na "przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71". Wiadomo też, że w tym roku na ten cel miałoby zostać przeznaczone 6,1 mln zł, a sama inwestycja miałaby potrwać do 2021 roku. Realizacją tego projektu miałby się zająć Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miasto chce na to pozyskać pozyskać środki zewnętrzne. 40 procent kosztów inwestycji miałoby pokryć Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Na tej samej sesji radni zdecydują czy z Wieloletniej Prognozy Finansowej wykreślić 37,5 mln zł, które miały zostać przeznaczone na "Budowę kompleksu sportowego przy ul. Olimpijskiej". To podyktowane jest wycofaniem się wykonawcy oraz braku możliwości zdobycia środków z zewnątrz. Funduszy na to przedsięwzięcie nie chce dać ani ministerstwo, ani Europejski Bank Inwestycyjny, o czym ratusz wiedział już na długo przed wyborami. Mimo to poprzednie władze miasta rozpoczęły inwestycję, choć dysponowały pieniędzmi tylko na papierze. Wpisanie wydatku do WPF nie jest bowiem równoznaczne z tym, że gmina faktycznie posiada takie środki na swoim koncie. Jak sama nazwa dokumentu wskazuje - jest to zaledwie prognoza.

Wniosek jest zatem prosty. Poniekąd lodowisko powstanie kosztem stadionu dla Polonii Bytom. To jednak nie dziwi, bo miasta nie stać na dwie tak kosztowne inwestycje w jednym czasie. Trzeba zatem nastawić się na to, że piłkarska Polonia jeszcze przez wiele miesięcy będzie musiała korzystać z gościny Szombierek. Za do hokeiści i hokeistki wreszcie będą mieć porządny obiekt. We wtorek odbędzie się konferencja prasowa, na której władze miasta przedstawią dokładne plany dotyczące inwestycji przy ul. Pułaskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

325772991 888726242154599 1219197356168465858 n

Polonia postawiła się Ruchowi. Wynik gorszy niż gra

DSC 3805

Gajda wszedł w buty Wolnego. Polonia nie zwalnia w III lidze

Rolkowisko bytom

Lubicie rolki i zabawę? Tę datę zapiszcie w kalendarzu!

291766184 373480304919669 5770312790640103701 n

Bytom znowu stolicą tenisa. Ktoś wyjedzie stąd Mercedesem

Polonia bytom stal brzeg 3 liga

Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku mecz o wszystko

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

D4 N 4027 kopia

Spacerek przed hitem sezonu. Polonia lepsza od 40 punktów