Takiej siłowni w Bytomiu jeszcze nie było

Siłownie pod chmurką nie są już niczym nowym w Bytomiu. Wszystkie są jednak przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników. Przy ul. Alojzjanów właśnie powstaje siłownia, która może zadowolić bardziej wymagające osoby.

Byt silownia alojzjanow

Już od kilku lat niemal w każdej dzielnicy możemy oddać się ćwiczeniom na świeżym powietrzu. Głównie korzystają z nich osoby, które nie zamierzają rozbudowywać swojej masy mięśniowej, lecz po prostu chcą się poruszać. Tamtejsze urządzenia nie posiadają bowiem żadnego obciążenia poza własną wagą użytkownika. Na bardziej zaawansowane treningi trzeba więc udać się do profesjonalnej siłowni.

W historycznej części Rozbarku trwa właśnie szeroko zakrojona rewitalizacja terenów zielonych. W ramach projektu finansowanego ze środków unijnych powstaje tam wiele różnych atrakcji dla mieszkańców. Jedną z nich jest nowa siłownia outdoorowa, ale zupełnie inna od tych, które znamy w Bytomiu.

Na działce pomiędzy ul. Alojzjanów i Staffa ustawiono 11 urządzeń fińskiej firmy Street Barbell. Prace nie zostały jeszcze ukończone, ale już wzbudzają ogromną ciekawość wśród okolicznych mieszkańców. Docelowo wszystkie sprzęty będą posiadać zmienne obciążenie, dzięki czemu trenujące osoby będą mogły dobierać je sobie adekwatnie do swoich możliwości.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBnO0SNrXz4

Znajdziemy tam m.in. urządzenia do ćwiczeń klatki piersiowej, pleców, rąk i nóg. Treningi w tym miejscu będą mogły również prowadzić osoby niepełnosprawne, dla których przeznaczono trzy stanowiska do wyciskania w pozycji siedzącej i ćwiczeń mięśni pleców. Każde z urządzeń zostało zadaszone i oświetlone, a także wyposażone w instrukcję użytkowania.

Wciąż jeszcze trwają prace wykończeniowe i przy porządkowaniu zieleni, dlatego na pierwsze treningi trzeba jeszcze poczekać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mural kwk rozbark 01

Artyści ozdobili mur kopalni

Skarpa rozbark01

Rolki i wspinaczka na Rozbarku

Byt stadion gks rozbark

Miasto przejmie kolejny stadion

Byt DJI 0453

Nadzieja czy Czarni? Bytomskie drużyny zaciekle...

Byt 4b20b1ba149193843b1231e735f1dc7d L

Nie żyje współtwórca historycznego sukcesu...

Byt D4 N8574

Hokej. Polonia w nowym sezonie wystartuje w PHL?

Byt 119676512 2696780367201584 6247111530566552796 o

Tenisiści stołowi na razie zawodzą. Ostatni raz...