Takiej siłowni w Bytomiu jeszcze nie było

Siłownie pod chmurką nie są już niczym nowym w Bytomiu. Wszystkie są jednak przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników. Przy ul. Alojzjanów właśnie powstaje siłownia, która może zadowolić bardziej wymagające osoby.

Byt silownia alojzjanow

Już od kilku lat niemal w każdej dzielnicy możemy oddać się ćwiczeniom na świeżym powietrzu. Głównie korzystają z nich osoby, które nie zamierzają rozbudowywać swojej masy mięśniowej, lecz po prostu chcą się poruszać. Tamtejsze urządzenia nie posiadają bowiem żadnego obciążenia poza własną wagą użytkownika. Na bardziej zaawansowane treningi trzeba więc udać się do profesjonalnej siłowni.

W historycznej części Rozbarku trwa właśnie szeroko zakrojona rewitalizacja terenów zielonych. W ramach projektu finansowanego ze środków unijnych powstaje tam wiele różnych atrakcji dla mieszkańców. Jedną z nich jest nowa siłownia outdoorowa, ale zupełnie inna od tych, które znamy w Bytomiu.

Na działce pomiędzy ul. Alojzjanów i Staffa ustawiono 11 urządzeń fińskiej firmy Street Barbell. Prace nie zostały jeszcze ukończone, ale już wzbudzają ogromną ciekawość wśród okolicznych mieszkańców. Docelowo wszystkie sprzęty będą posiadać zmienne obciążenie, dzięki czemu trenujące osoby będą mogły dobierać je sobie adekwatnie do swoich możliwości.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBnO0SNrXz4

Znajdziemy tam m.in. urządzenia do ćwiczeń klatki piersiowej, pleców, rąk i nóg. Treningi w tym miejscu będą mogły również prowadzić osoby niepełnosprawne, dla których przeznaczono trzy stanowiska do wyciskania w pozycji siedzącej i ćwiczeń mięśni pleców. Każde z urządzeń zostało zadaszone i oświetlone, a także wyposażone w instrukcję użytkowania.

Wciąż jeszcze trwają prace wykończeniowe i przy porządkowaniu zieleni, dlatego na pierwsze treningi trzeba jeszcze poczekać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budynek sali gimnastycznej GKS Rozbark

Sala gimnastyczna GKS Rozbark doczeka się nowego dachu

Mural kwk rozbark 01

Artyści ozdobili mur kopalni

Skarpa rozbark01

Rolki i wspinaczka na Rozbarku

Byt stadion gks rozbark

Miasto przejmie kolejny stadion

Polonia stal brzeg sparing

Dwa sparingi i trzy transfery. Dzieje się w Polonii Bytom

316266244 518011267032334 3805925341790432688 n

Polonia kończy rok zwycięstwem. Wiosna będzie arcyciekawa

307435469 468368371996624 5458876927571103296 n

Jeden gol załatwił sprawę. Rakoczy nie zatrzymał Polonii