Piłka nożna: Polonia ucieka reszcie stawki, dobry start Tempa

W IV lidze nasze drużyny nadal mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. W niższych ligach już nie jest tak kolorowo. Tylko Tempo Stolarzowice w weekend zgarnęło trzy punkty.

W pierwszej wiosennej kolejce bytomscy czwartoligowcy zdobyli komplet punktów. Tydzień później obie drużyny potwierdziły, że to nie był przypadek. Polonia Bytom bez żadnych problemów ograła na wyjeździe walczących o utrzymanie Zielonych Żarki 3:0.

Formą strzelecką wykazał się Patryk Stefański. W szóstej minucie otworzył wynik spotkania, a jedenaście minut po przerwie strzelił drugiego gola. W 86. minucie wynik ustalił kapitan Marcin Lachowski. Niedługo później zawodnicy usłyszeli kolejną dobrą wiadomość. Goniący ich Śląsk Świętochłowice przegrał 0:2 z Polonią Poraj. Niebiesko-czerwoni mają teraz pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Skromniej wygrały Szombierki Bytom, które podejmowały sąsiada w tabeli Przemszę Siewierz. "Zieloni" jedynego gola zdobyli w 68. minucie, a jego autorem był Bartłomiej Gwiaździński. W tabeli klub z Modrzewskiego zajmuje siódme miejsce. W niedzielę zmierzą się na wyjeździe z rezerwą Rakowa Częstochowa, a dzień wcześniej Polonia zagra z Unią Dąbrowa Górnicza.

W niższych ligach już tak optymistycznie nie jest. Silesia Miechowice drugi raz z rzędu przegrała w lidze okręgowej. Tym razem 0:3 z Cyklonem Rogoźnik, który jest bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Miechowiczanie zajmują trzynaste miejsce.

W klasie A tylko Tempo Stolarzowice zaczęło wiosnę od zwycięstwa, pokonując KS Piekary Śląskie 5:1. Dwa gole strzelił Denis Deptała, a po jednym Radosław Halupczok, Sebastian Fałowski oraz Robert Kudlek. Rozbark Bytom bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Orłem Białym Brzeziny Śląskie. Czarni Sucha Góra przegrali z Olimpią Boruszowice 0:2. W tabeli Tempo jest szóste, Rozbark dwunasty, a Czarni okupują przedostatnią pozycję.

W klasie B Rodło Górniki podejmowało lidera Orła Koty i prowadziło 1:0 po bramce Adama Osmańczyka. Rywale jednak zdołali odpowiedzieć dwoma golami i wywalczyli komplet punktów. Nadzieja Bytom rozpoczęła wiosenne zmagania od wyjazdowego remisu z Naprzodem Wieszowa, bramkę na wagę punktu strzelił Marek Musiał. Rodło spadło na trzecią pozycję, a Nadzieja nadal jest dziewiąta.