W Bytomiu stworzysz swój własny las

Stwórz miniaturowy las w słoiku i ciesz się piękną przyrodą we własnym domu. Agora Bytom zaprasza dorosłych i dzieci na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w dniach 5 i 6 kwietnia. Trwają zapisy!

Byt las w sloiku

Trwają zapisy na kreatywne warsztaty tworzenia lasu w słoiku, które w dniach 5 i 6 kwietnia organizuje Agora Bytom. W bezpłatnych spotkaniach mogą wziąć udział dorośli i dzieci z opiekunami. Nie trzeba ze sobą niczego zabierać! Każdy uczestnik otrzyma słoik i wykorzystując różne gatunki roślin, spróbuje odtworzyć naturalne środowisko leśne. Własnoręcznie stworzoną kompozycję zabierze do domu. - Las w szkle to piękna alternatywa dla roślin doniczkowych i wyjątkowa dekoracja. Postawiony na parapecie czy regale przypomina miniaturową zieloną krainę zamkniętą w szkle. To również znakomity i oryginalny pomysł na prezent. Podczas warsztatów dowiemy się także, jak pielęgnować mały ekosystem - zachęca Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Las w słoiku to trend, który podbił serca zarówno wprawionych, jak i początkujących miłośników roślin. Zabawa polega na odtworzeniu naturalnego środowiska leśnego w otwartym lub zamkniętym szklanym naczyniu. W słoiku umieszcza się mchy, paprocie, sukulenty, a nawet rośliny kwitnące. Bezpłatne warsztaty odbędą się na poziomie 0 Agory Bytom, obok Cukierni Sowa. Można wziąć w nich udział co godzinę – w piątek między 14.00 a 19.00, zaś w sobotę w godzinach 11.00–16.00. W jednych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 20 osób. Aby zagwarantować sobie miejsce, trzeba zapisać się poprzez formularz dostępny TUTAJ. Do grupy można dołączyć również spontanicznie w dniu wydarzenia.

Nadchodzące warsztaty to nie jedyne proekologiczne działanie Agory Bytom w ostatnim czasie. 30 marca w ramach akcji Godzina dla Ziemi zgasło oświetlenie elewacji i część świateł na pasażach największej galerii handlowej w Bytomiu. W pierwszym dniu wiosny klienci Agory Bytom bezpłatnie otrzymali torby ekologiczne na zakupy, a w styczniu, lutym i marcu wiedzę na temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt propagowała w galerii organizacja WWF.

Warsztaty „Las w słoiku”
5-6 kwietnia 2019
Agora Bytom - poziom 0
Wstęp wolny
Zapisy: https://agorabytom.pl/las-w-sloiku/

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt operadlappaieza

Koncert artystów Opery Śląskiej w hołdzie...

Byt koncert dla marty

Charytatywne, artystyczne show dla Marty Konik...

Byt noworocznekoledowanie

Bytomianie zaśpiewają wspólnie kolędy na dworcu...

Byt event party 3005668 1280

Kaj się bawić 29 listopada – 1 grudnia?

Byt kabaret smile tu i teraz

Kabaret Smile rozśmieszy Bytom nowym programem

Byt odprawa ratownikow gorniczych

Bytomscy ratownicy górniczy pomaszerują na...

Byt szyb krystyna szyb ewa

Śląskie Manewry pod okiem Krystyny