Ulica Mickiewicza zamieni się w targ

Na jeden dzień ulica Mickiewicza przeobrazi się w targ rzemieślniczy. W jedyną handlową niedzielę marca będzie można zaopatrzyć się tam w wyroby lokalnych marek z Bytomia, Gliwic i Katowic.

Byt targowa mickiewicza

Organizatorkami "Targowej Mickiewicza" są założycielki Bäckerei Bytom, czyli bytomskiej marki odzieżowej. Jej siedziba mieści się właśnie przy ulicy Mickiewicza, w niewielkim, zaledwie 25-metrowym lokalu po przedwojennym sklepie z pieczywem i słodyczami. W trakcie remontu okazało się, że pod szyldem dawnego kiosku kryje się oryginalny niemiecki napis "Bäckerei und Conditorei". Monika Urzoń i Karolina Jakoweńko zdecydowały się nie tylko go odrestaurować, ale też nawiązać do niego w nazwie swojej marki.

Bytomianki tworzą wyjątkowe ubrania z lnu. Ich koszule, sukienki i spodnie są proste w formie, zapewniają swobodę ruchów i są bardzo wygodne. - Cenimy sobie kunszt i trwałość. Dlatego stawiamy na LEN. Tkaninę zapomnianą, która dziś na nowo zyskuje uznanie. Dla nas len jest jak wino: im starsze, tym lepsze - piszą o sobie założycielki Bäckerei Bytom. Monika Urzoń i Karolina Jakoweńko oprócz szycia ciuchów przekonują wszystkich do kupowania wyrobów lokalnych producentów zamiast wielkich koncernów. Dlatego co pewien czas zapraszają do siebie na ul. Mickiewicza inne małe marki, aby wspólnie prezentować swoje produkty.

W tę niedzielę, 31 marca, po raz kolejny w Bäckerei Bytom będzie można kupić odzież, biżuterię i naturalne kosmetyki od tutejszych wytwórców. Tym razem stoiska zostaną rozstawione również przed lokalem. Na liście wystawców znaleźli się m.in.: breath.clothing (ubrania z bambusa), Fibi - hand made (naszyjniki, bransoletki, kolczyki), momo - (recyklingowa biżuteria), MONOI (naturalne kosmetyki), Odpady spod lady (produkty upcyklingowe), Olej.TO (oleje naturalne), Saffa.pl (autorska biżuteria), Sirius Jewelry & paintings (obrazy i biżuteria), Zala Szyje (nerki).

W trakcie "Targowej Mickiewicza" odbędą się również warsztaty upcyklingu, czyli przerabiania niepotrzebnych rzeczy w przydatne przedmioty, tłoczenie oleju przez dziewczyny z Olej.TO oraz zaplanowano muzyczną niespodziankę dla uczestników imprezy.

"Targowa Mickiewicza" potrwa od 12:00 do 17:00 przy ul. Mickiewicza 16 (Bäckerei Bytom).

fot. Bäckerei Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt mural przy ul chorzowskiej w bytomiu

Wielki ptak zamieszkał przy ul. Chorzowskiej....

Byt publicznosc dni bytomia

Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia.

Byt becek otwarcie 02

Byliśmy w przebudowanym Beceku. Zmiany są ogromne!

Byt parada zabytkowych aut

Piętnasty raz zabytkowe pojazdy przyjadą do...

Byt twoj vincent

Bytomianka z nominacją do Oscara!

Byt dajcie spokoj amelijush

Bytomski kabaret nagrał parodię Despacito

Byt oprowadzanie w istocie rzeczy

Kaj się bawić? 10.02 - 12.02