W Bytomiu pojawi się nowy fotoradar

Jedna z najbardziej uczęszczanych ulic zyska postrach na miłośników szybkiej jazdy. Jest szansa, że dzięki temu stanie się bezpieczniej.

Byt Fotoradar

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w listopadzie ubiegłego roku otrzymał wniosek o instalację stacjonarnego fotoradaru na ulicy Karola Miarki w Bytomiu. Prośba została przeanalizowana i uznano, że urządzenie do pomiaru prędkości przyda się w tym miejscu naszego miasta.

- GITD przeprowadził ocenę zasadności ww. lokalizacji oraz dokonał sprawdzenia możliwości technicznych instalacji urządzenia. Przeprowadzone czynności, w szczególności analiza informacji o zdarzeniach drogowych uzyskanych z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, uzasadniły wpisanie lokalizacji do "wykazu wniosków o instalację stacjonarnych urządzeń rejestrujących" - czytamy w odpowiedzi GITD.

Już rozpoczęły się wstępne prace w tej sprawie. Fotoradar zostanie sfinansowany z Europejskiego Funduszu Spójności. Na razie jednak nie wiadomo, w którym miejscu dokładnie stanie fotoradar przy ulicy Karola Miarki. Jego instalacja ma jednak zostać wykonana w "pierwszej kolejności".

To dobra wiadomość, bo na tej ulicy nie brakuje kierowców, którzy szaleją za kierownicą. Często dochodzi tam do wypadków samochodowych, a także zdarzały się sytuacje, gdy poszkodowanymi byli piesi. Obecność fotoradaru z pewnością wielu kierowców skłoni do popuszczenia nogi z gazu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim