Koniec utrudnień na Wrocławskiej. Wiadukt znowu z dwoma pasami

Została już tak naprawdę kosmetyka i wykonawca najważniejsze prace ukończył miesiąc przed terminem. Na wiadukcie kierowcy w końcu mogą swobodnie korzystać z obu pasów.

Byt 28870459 1862132747130258 399060980727808000 n

Przez większą część ubiegłego roku i początek obecnego ulica Wrocławska nie była ulubionym odcinkiem kierowców. Wszystko przez liczne utrudnienia, a te najczęściej dotyczyły wiaduktu. Z powodu szkód górniczych konieczna była wymiana dylatacji, co wymuszało zamykanie jednego pasa.

Prace jednak były konieczne, bo wiadukt był już w tak złym stanie, że jeszcze trochę i zostałby całkowicie zamknięty. Mieszkańcy musieli zatem uzbroić się w cierpliwość i dostosować się do panujących warunków.

Można już jednak ogłosić, że to koniec utrudnień. Kilka dni temu udostępniono kierowcom oba pasy i tak już zostanie. Prace przy wymianie dylatacji zostały zakończone, a wykonawcy pozostała już tylko kosmetyka.

- Podjęliśmy działania, aby zapewnić czystość jezdni i na terenie pod wiaduktem. Między innymi został uprzątnięty gruz, a uporządkowania wymagają jeszcze chodniki i zejścia na stację kolejową - mówi na stronie Urzędu Miasta, zastępca dyrektora MZDiM.

Remont wiaduktu przeprowadziła spółka Węglokoks, która sfinansowała inwestycję w ramach likwidacji szkód górniczych. Czas zakończenia prac kończył się w maju i wykonawca bez problemu się w nim zmieści.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?