Zelter urósł i robi warsztaty

Więcej miejsca, więcej możliwości! Popularny bytomski gastropub powiększył się o nową salę. Teraz nie tylko serwuje najlepsze burgery w Bytomiu, ale też organizuje przeróżne warsztaty.

Byt naukowa spizarnia03

{gallery}galerie-news/2019/04/warsztaty-zelter{/gallery}

Zelter przez blisko pięć lat mieścił się w niewielkim lokalu obok bytomskiej Straży Pożarnej. Popularność pubu była jednak dużo większa, niż było miejsc w środku. W zeszłym roku wreszcie nadarzyła się okazja, aby to zmienić. Właściciele wynajęli sąsiedni lokal i przy współpracy z tutejszymi firmami przeprowadzili jego remont. Stolarkę wykonał sąsiedni zakład z ul. Murarskiej, oświetlenie dostarczył producent z Karbia, artykuły budowlane zapewnił sklep z ul. Webera, wielki stół odrestaurowała firma z Łagiewnik, a tapicer z ul. Piłsudskiego odnowił fotele kinowe przeniesione z Beceku. Wreszcie na przełomie lutego i marca Srogi Zelter otworzył swoje podwoje.

Dziś lokal przy ul. Strażackiej jest dwukrotnie większy i dysponuje dwiema salami. Właściciele zdecydowali się wykorzystać nową przestrzeń do organizacji różnych wydarzeń. W marcu odbyły się tam zajęcia, podczas których dzieci mogły przeprowadzać naukowe doświadczenia oraz warsztaty tworzenia lasu w słoiku.

Nie inaczej będzie w tym miesiącu. Już w środę, 10 kwietnia o 18:00 w Zeltrze odbędą się warsztaty Kokedamn. W dosłownym tłumaczeniu "koke" oznacza mech, a "dama" kulę. Wywodzi się od sztuki bonsai, ale nie jest tak trudna i wymagająca. Kokedama to świetne połączenie prostoty, naturalności i oryginalnej formy. W trakcie zajęć będzie można dowiedzieć się wszystkiego na ten temat oraz stworzyć własną kulę mchu. Będzie mech, specjalnie japońskie ziemie i kreatywny czas. Warsztaty poprowadzi Joanna Hobora ze studia Kokedamn.

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia o 12:00 odbędą się kolejne zajęcia dla dzieci z cyklu "Naukowa spiżarnia": "Z DNA spiżarni". Uczestnicy poznają tajemnicę życia - cząsteczkę DNA, jej budowę oraz zasady kodowania genetycznego. Wraz z prowadzącymi sprawdzą ile łączy ich z bananem, kiwi lub truskawką, odkryją tajniki pracy kryminologa oraz nauczą się laboratoryjnych sztuczek. Warsztaty poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Z kolei 17 kwietnia o 18:00 Zelter zaprasza wszystkich na warsztaty "Las w słoju". Na uczestników będą czekać duże, piękne sloje z uroczą drewnianą zatyczką. Do dyspozycji będzie ogromny wybór roślin oraz ciekawych żwirków w różnych frakcjach i naturalnych kolorach. Do tego cała masa dodatków, które pomogą stworzyć indywidualny leśny krajobraz. Pod okiem Anity Stanek-Szeja z "Zielono mi TU" będzie można zrobić wyjątkową dekorację, która wspaniale ozdobi każde wnętrze. Oprócz tego uczestnicy zajęć dowiedzą się jak później dbać o swój własny las.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. W jednych zajęciach będzie mogło wziąć udział nie więcej, niż kilkanaście osób. Dlatego warto pośpieszyć się z zapisami. Więcej informacji można uzyskać w lokalu lub na stronie Zelter na Facebooku.

Warsztaty Kokedamn
10.04.2019, g. 18:00
Zapisy: kokedamn@gmail.com
Cena: 120 zł

Naukowa Spiżarnia: z DNA spiżarni
14.04.2019, g. 12:00
Zapisy: zelter.eventy@gmail.com
Cena: 35 zł

Warsztaty Las w słoju
17.04.2019, g. 18:00
Zapisy: biuro@zielonomitu.pl
Cena: 150 zł

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon