Kontrowersyjna porażka Damiana Jonaka

Bytomski pięściarz przegrał pierwszy raz w zawodowej karierze. Nie brakuje głosów, że Damian Jonak został skrzywdzony. On sam uważa, że był lepszy od Andrew Robinsona.

Damian Jonak i Andrew Robinson mieli walczyć już pod koniec ubiegłego roku, ale kontuzja bytomianina wymusiła zmianę planów. 6 kwietnia już jednak nic nie stanęło na przeszkodzie. Pięściarze weszli do ringu w katowickim "Spodku" na gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec.

To był wyrównany pojedynek, który nie skończył się przed czasem. Z przebiegu całej walki jednak można było się spodziewać co najmniej remisu. Wszystkich zaskoczył niejednogłośny werdykt sędziowski. Dwóch arbitrów punktowało 77:75, 78:74 na korzyść Robinsona, a tylko jeden wskazał zwycięstwo Polaka (77:75).

Katowicki Spodek został zagłuszony gwizdami oburzonych kibiców. Także sam Jonak po walce nie krył rozczarowania.

- Zostałem skrzywdzony, werdykt nie był sprawiedliwy. Każdy, kto zna się na boksie, wie, że z tą punktacją było coś nie tak. Wygrałem dwoma punktami. Stoczyłem ponad 40 walk, jestem 25 lat w boksie i ściany pomagają. Bądźmy patriotami, a nie dobrymi wujkami dla Afrykańczyków, czy złoto zębnych Anglików - mówi w "Przeglądzie Sportowym".

Przeważają głosy, że pojedynek powinien zakończyć się remisem. Werdyktu sędziów jednak nic nie zmieni. Jonak przegrał pierwszy raz w zawodowej karierze.

fot. Facebook/MB Promotions

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bieg harpagana logo

II Bieg Harpagana w Dolomitach. Sprawdź się w...

Byt grabowski judo puchar polski

Dwa medale judoków Czarnych Bytom w Pucharze...

Byt rozbark stadion widownia

Sprintem przez boiska: CSG i Silesia w formie....

Byt tdp bytom19

DZIŚ Tour de Pologne w Bytomiu!

Byt polonia zagiel

II liga: bytomska bomba rozbrojona. Upadłości...

Byt zumba rynek

Zumba wraca na Rynek w nowej odsłonie

Byt podolak pacut

Judo: nie ma mocnych na bytomskie dziewczyny