Wypadek z udziałem radiowozu [ZDJĘCIA | AKTUALIZACJA]

Na węźle Drogi Krajowej 88 i 94 w Bytomiu doszło do groźnego wypadku. Kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu.

Byt wypadek radiowoz04

{gallery}galerie-news/2019/04/wypadek-policja{/gallery}

Zdarzenie miało miejsce około 21:10 na skrzyżowaniu ul. Miechowickiej z al. Nowaka-Jeziorańskiego. Radiowóz jadący na sygnale od strony Miechowic uderzył w samochód skręcający na DK88 w kierunku Zabrza.

Kierowcy obecni na miejscu szybko udzielili pomocy poszkodowanym i wezwali służby ratownicze. Na miejsce wysłano Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną. Na ten moment nie posiadamy szerszych informacji o stanie zdrowia osób, które uczestniczyły w wypadku.

AKTUALIZACJA:

Udało nam się ustalić, że w chwili wypadku w radiowozie znajdowało się trzech policjantów i cywil, natomiast w osobowym volkswagenie była tylko kierująca. Wszystkie osoby trafiły do szpitala, ale dwie z nich zostały zwolnione do domów jeszcze tego samego dnia. Dwóch policjantów wciąż jest hospitalizowanych. Funkcjonariusz kierujący radiowozem jest w najpoważniejszym stanie, ale ich życie nie jest zagrożone.

Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać prokuratura. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się jednostka Policji z innego miasta. Obecnie trwa zbieranie materiałów dowodowych.

fot. Dariusz Laksa

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja

Dwie krwawe zbrodnie w Bytomiu. Nie żyje kobieta i mężczyzna

Jazda samochodem

Policjant z Bytomia zatrzymał pijanego kierowcę

Pożar budynku przy ul. Frenzla, Bytom

Pożar budynku przy ul. Frenzla. Gasi go 6 zastępów

Byt dachowanie witczaka

Dachowanie samochodu na ul. Witczaka. Zderzył...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt 39 643209

Kronika Policyjna: 25 stycznia [przegląd]