Tour de Pologne 2019. Kolarze przejadą przez Bytom, ale bez lotnej premii

Poznaliśmy trasę tegorocznego Tour de Pologne. Niestety, w tym roku nie będzie w Bytomiu lotnej premii, ale kolarze przejadą ulicami naszego miasta.

To będzie już 76. edycja Tour de Pologne, który jest największym wyścigiem kolarskim w naszym kraju i zalicza się do rangi World Tour. Kolarze będą rywalizować od 3 do 9 sierpnia. Bytomian najbardziej zainteresuje drugi etap, który zaplanowany jest na niedzielę 4 sierpnia.

Kolarze wystartują w Tarnowskich Górach, gdzie czeka ich 32-kilometrowa pętla. Następnie pojadą w kierunku Piekar Śląskich, gdzie będzie pierwsza lotna premia. W ostatnich latach druga była w Bytomiu, ale w tym roku tak nie będzie.

Kolarze jednak przejadą ulicami naszego miasta. Trasa będzie taka sama jak w zeszłym roku. Do Bytomia wjadą po Obwodnicy Północnej, skąd zjadą na ul. Dworską. Dalej trasa powiedzie ulicami Powstańców Śląskich, Witczaka i Piłsudskiego. Następnie przez plac Sobieskiego pojadą ul. Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, pl. Wolskiego i przejadą pod wiaduktem w kierunku Łagiewnik. Z ul. Świętochłowickiej skręcą w ul. Tulipanów i wjadą na teren Chorzowa.

Druga lotna premia znajduje się w Siemianowicach Śląskich, a trzecia w Katowicach. W stolicy naszego województwa zakończy się drugi etap.

W ubiegłym roku Tour de Pologne zakończył się klapą w naszym mieście. Wielu kibiców obeszło się smakiem, bo w wyniku pomyłki kolarze przejechali znacznie wcześniej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt rowpolonia

II liga: jeden gol, a dał tyle radości [VIDEO]

Byt stadion ruch radzionkow

Stadion przy Strzelców Bytomskich zlicytowany!

Byt polonia lodowisko

Hokej: sensacja była tak blisko

Byt zaproszenie polonia

Jubileusz 95-lecia Polonii Bytom

Hokej: sezon zakończony porażką

Początek sezonu narciarskiego w DSD

Koszykówka: porażka w drugoligowym debiucie