Schron na nowo. Interaktywna ekspozycja z dźwiękiem Dolby Surround

Miechowicki schron kryje w sobie wiele tajemnic. Wyobraźnie podsycają dodatkowo członkowie Stowarzyszenia „Pro Fortalicium, którzy regularnie zmieniają jego wystrój. 28 kwietnia szykuje się kolejna okazja do zwiedzenia budowli. Wstęp bezpłatny.

Nowe nagranie w systemie Dolby Surround, wystawy poświęcone historii rodu Tiele-Wincklerów i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, ekspozycja upamiętniająca tragiczne wydarzenia ze stycznia 1945 roku, zwane Tragedią Miechowicką, a także nowe, klimatyczne oświetlenie – to tylko niektóre z nowości, które pojawią się w przeciwlotniczym schronie znajdującym się przy ul. Kasztanowej, na terenie podwórka byłego gimnazjum nr 13 oraz siedziby ProFort Centrum w Miechowicach.

W niedzielę, 28 kwietnia, w godzinach od 13.00 do 18.00, będzie miał miejsce kolejny dzień otwarty schronu. Warto się wybrać, ponieważ organizatorzy przygotowali aż 12 nowych wystaw. Wśród autorów ekspozycji znaleźli się m.in.: Maciej Bartków, Roland Skubała oraz Andrzej Sitarz.

- W ostatnią niedzielę kwietnia zapraszamy nie tylko na zwiedzanie podziemnego schronu, w którym będzie nowe nagranie. Na wszystkich czekają również takie atrakcje jak: wystawa poświęcona Matce Ewie von Tiele-Winckler, czy Obiektyw(nie) na Bytom, na której prezentowane są wyjątkowe zdjęcia Bytomia - mówi Ireneusz Okoń ze Stowarzyszenia Pro Fortalicium.

Zwiedzanie schronu to jednak nie wszystko. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji m.in. dynamiczny pokaz akcji „Atak na konwój”. Będzie to inscenizacja w wykonaniu grupy Zielone Diabły-Combat Alert 1201- Bytom.

fot. Schron Miechowice

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ada asid

Techno wraca na Karb

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love

Kasia Kowalska wystąpi 3 października w Bytomiu

Kasia Kowalska zaśpiewa w niedzielę 3 października w Bytomiu

Byt fotobudka dziesiec

Fotobudka. Noc Muzeów 2021 w Bytomiu. Zobacz...

Byt 12

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

Byt andrzejlampert

Tenor z Opery Śląskiej rapuje!

Byt mapa bytomia1

Nowa, darmowa mapka Bytomia gotowa. Gdzie można...