Piłka nożna: Rozbark gromi w derbach! Silesia w końcu zwycięska

Czarni Sucha Góra prowadzili z Rozbarkiem 2:1, by ostatecznie przegrać aż 2:7! Wreszcie powiało optymizmem w Miechowicach, a Polonia i Rodło pewnie zmierzają po mistrzostwo w swoich ligach.

Z grona bytomskich czwartoligowców tylko Polonia Bytom zdobyła punkty. Niebiesko-czerwoni musieli jednak namęczyć się z Górnikiem Piaski. Gospodarze prowadzili od 23 minuty, ale przed końcem pierwszej połowy wyrównał Patryk Stefański. Po zmianie stron kibice długo czekali na kolejne bramki. W końcówce to niebiesko-czerwoni przechylili szalę na swoją korzyść i po golach Marcina Lachowskiego oraz Piotra Makowskiego zwyciężyli 3:1.

Szombierki tym razem musiały uznać wyższość rywala. Gwarek Ornontowice po dwóch trafieniach Filipa Maziarza wygrał 2:1, a honorowego gola dla bytomian strzelił Bartłomiej Gwiaździński. Polonia nadal jest liderem z sześciopunktową przewagą, a "Zieloni" zajmują szóstą pozycję.

W lidze okręgowej w końcu przełamała się Silesia Miechowice, która wygrała pierwszy mecz w tym roku. Po zaciętym boju udało się pokonać Górnika Niwkę 3:2, a łupem bramkowym podzielili się Marek Szubert, Marek Suker oraz Damian Gołąb. Miechowiczanie plasują się na trzynastym miejscu.

Mnóstwo emocji mieliśmy w klasie A, gdzie derbowe spotkanie rozegrali Rozbark Bytom i Czarni Sucha Góra. Goście do przerwy prowadzili 2:1 po golach Dawida Skorupskiego i Tomasza Prymki. To podrażniło graczy z Rozbarku, którzy ostatecznie wygrali... 7:2! Hat-tricka skompletował Michał Bednarz, a po jednej bramce dołożyli Krzysztof Kucharczyk, Damian Dudek, Arkadiusz Musiał oraz Patryk Kowalik.

Wysoko wygrało na wyjeździe Tempo Stolarzowice, które rozbiło Sokoła Zbrosławice 4:0. Znowu formą błysnął Denis Deptała, który spotkanie zakończył z hat-trickiem. Czwartego gola strzelił Jakub Jaskółka. Najniżej są Czarni, którzy zajmują czternaste miejsce. Rozbark jest dwunastu, a Tempo siódme.

W klasie B pozycję lidera utrzymało Rodło Górniki, które po zaciętym boju pokonał rezerwę Górnika Bobrowniki Śląskie 2:0. Bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Tomasz Wiglusz oraz Grzegorz Zieliński. W kryzysie nadal jest Nadzieja, która tym razem przegrała na wyjeździe 1:4 z rezerwą Czarnych Kozłowa Góra. Honorowego gola strzelił Oskar Bajor. Rodło powiększyło przewagę do trzech punktów nad drugim Orłem Koty. Nadzieja jest dziewiąta.