Teatr Rozbark szuka nowego dyrektora

Byt teatr rozbark dron

Rozpoczęto poszukiwania nowego dyrektora bytomskiego Teatru Rozbark. Na stronie Urzędu Miasta w Bytomiu pojawiło się ogłoszenie w sprawie konkursu na to stanowisko.

Przypomnijmy, że były dyrektor Teatru Rozbark, Adrian Lipiński, w połowie marca tego roku zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego obowiązki przejęła Anna Wróblowska, dotychczasowy manager teatru.

Wymagania stawiane nowemu dyrektorowi Teatru Rozbark nie są wyśrubowanie. Kandydat marzący o zarządzaniu bytomską sceną musi posiadać wykształcenie wyższe i minimum pięcioletni staż pracy, w tym minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub związanym z zarządzaniem zespołem. Komisja konkursowa sprawdzi też, czy kandydat może się pochwalić realizacją projektów kulturalnych, bądź pracą w instytucjach kultury i zarządzaniem zespołem. Oczywiście wymagana jest także znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych oraz znajomość statutowych zadań Teatru Rozbark oraz jego specyfiki jako instytucji artystycznej. Przyszły dyrektor powinien posługiwać się co najmniej jednym językiem obcym. Jako, że instytucje kultury muszą posiadać dziś zdywersyfikowane źródła finansowania, dlatego też na wagę złota będzie doświadczenie w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych.

Samo złożenie dokumentów aplikacyjnych nie wystarczy. Kluczowe będzie opracowanie autorskiej koncepcji programowej i organizacyjnej Teatru Rozbark, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bieżące warunki finansowe placówki i kierunki rozwoju instytucji. Powinna się ona opierać na dotychczasowym dorobku rozbarskiej sceny, tradycji tańca w Bytomiu oraz być zgodna z ideą powołania teatru i celami statutowymi.

Kandydatury można zgłaszać do 20 maja 2019 r. do godz. 17.30. Aplikacje należy przesłać na adres Wydziału Kadr, Płac i Szkoleń Urzędu Miejskiego w Bytomiu (ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom), z dopiskiem „Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark – nie otwierać”. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu składania wniosków.

Teoretycznie już od koniec lipca powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora. Kto nim zostanie? Czy będzie to osoba ze Śląska, a może z zupełnie innego regionu, który posiada bogate tradycje taneczne? Czas pokaże.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 DSC 4532d Opera Slaska Madama Butterfly fot Tomasz Zakrzewski

W kwietniu PUCCINI

Bytomski5 pwst

Dni otwarte w WTT PWST

Bytomski4 Koncert Kold fot Tomasz Zakrzewski

Świąteczny koncert w Operze

Bytomski4 milka rynek

W ludziach, nie w budynkach tkwi siła tego miasta - List...

Bytomski2 konrad krzyanowski fortepian 1905

W muzeum nowy cykl wykładów o sztuce. Pierwszy na tapecie...

Bytomski2 Gince zawody fot Marcin Mazurowski 10

Ginące zawody na zdjęciach

Bytomski2 todo art triosss

Zasmakuj muzyki - TODO ART TRIO w Operze