Teatr Rozbark szuka nowego dyrektora

Rozpoczęto poszukiwania nowego dyrektora bytomskiego Teatru Rozbark. Na stronie Urzędu Miasta w Bytomiu pojawiło się ogłoszenie w sprawie konkursu na to stanowisko.

Byt teatr rozbark dron

Przypomnijmy, że były dyrektor Teatru Rozbark, Adrian Lipiński, w połowie marca tego roku zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego obowiązki przejęła Anna Wróblowska, dotychczasowy manager teatru.

Wymagania stawiane nowemu dyrektorowi Teatru Rozbark nie są wyśrubowanie. Kandydat marzący o zarządzaniu bytomską sceną musi posiadać wykształcenie wyższe i minimum pięcioletni staż pracy, w tym minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub związanym z zarządzaniem zespołem. Komisja konkursowa sprawdzi też, czy kandydat może się pochwalić realizacją projektów kulturalnych, bądź pracą w instytucjach kultury i zarządzaniem zespołem. Oczywiście wymagana jest także znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych oraz znajomość statutowych zadań Teatru Rozbark oraz jego specyfiki jako instytucji artystycznej. Przyszły dyrektor powinien posługiwać się co najmniej jednym językiem obcym. Jako, że instytucje kultury muszą posiadać dziś zdywersyfikowane źródła finansowania, dlatego też na wagę złota będzie doświadczenie w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych.

Samo złożenie dokumentów aplikacyjnych nie wystarczy. Kluczowe będzie opracowanie autorskiej koncepcji programowej i organizacyjnej Teatru Rozbark, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bieżące warunki finansowe placówki i kierunki rozwoju instytucji. Powinna się ona opierać na dotychczasowym dorobku rozbarskiej sceny, tradycji tańca w Bytomiu oraz być zgodna z ideą powołania teatru i celami statutowymi.

Kandydatury można zgłaszać do 20 maja 2019 r. do godz. 17.30. Aplikacje należy przesłać na adres Wydziału Kadr, Płac i Szkoleń Urzędu Miejskiego w Bytomiu (ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom), z dopiskiem „Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark – nie otwierać”. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu składania wniosków.

Teoretycznie już od koniec lipca powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora. Kto nim zostanie? Czy będzie to osoba ze Śląska, a może z zupełnie innego regionu, który posiada bogate tradycje taneczne? Czas pokaże.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Złote Maski dla Bytomia

Złote Maski. Twórcy z Bytomia zostali nagrodzeni

Jacek Kaczmarski

Najbardziej znane piosenki Jacka Kaczmarskiego w Beceku

Opowieści Wagantów, Teatr Gry i Ludzie

Dwa plenerowe spotkania z teatrem w dzielnicach Bytomia

Mateusz Ledwig

Mateusz Ledwig, twórca marki Roobens/Rubens był...

Byt 4a1

Przedstawienie o bytomianach. Wyniki konkursu...

Byt imspace2

Startuje laboratorium twórcze dla nauczycieli i...

Byt audience 1867754 1280 1

Kaj się bawić 7 – 9 lutego?