Wyprowadź psiaka na spacer

Piękna, wiosenna pogoda zachęca do spacerów. Są jednak tacy, którzy choć bardzo chcieliby pospacerować, to nie mogą, a świat podziwiają zza krat. Psiaki mieszkające w bytomskim schronisku dla zwierząt, bo o nich mowa, marzą nawet o kilkuminutowym pobycie na wolności. Każdy z nas może podarować im chwilę radości, zabierając na spacer.

Byt czarno bialy pies

Będzie to możliwe w najbliższą sobotę, 27 kwietnia. Wtedy też Schronisko dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu (przy ul. Łaszczyka 18) organizuje Rodzinny Spacer ze swoimi podopiecznymi. Akcja zostanie przeprowadzona w godzinach od 9.00 do 13.00. - Jak podczas ostatnich akcji, na powroty będziemy czekać do godziny 14.00. Jak zwykle potrzebny będzie dowód osobisty i wypełniony formularz osobowy, dostępny zarówno na stronie wydarzenia, jak i na miejscu, w schronisku. Podczas sobotniej akcji będziemy promować adopcje, które pospacerowo będą bezpłatne – przypominają przedstawiciele schroniska.

Gdzie wybrać się na przechadzkę z psiakiem? Nieopodal schroniska znajduje się miechowicki Park Ludowy. Warto tam zajrzeć, pospacerować, a przy okazji sprawdzić jak przebiegają prace rewitalizacyjne w pałacu Tiele-Wincklerów, w którym swoje dzieciństwo spędziła Ewa von Tiele-Winckler, znana jako Matka Ewa.

Przypominamy, że osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16. rok życia powinny dostarczyć do schroniska zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w wydarzeniu. Natomiast dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą wziąć udział w akcji jedynie pod opieką osób pełnoletnich.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT