Wielki powrót Superbohaterów

Na pierwszy Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów stawiła się garstka znajomych. Jednak już rok później grono uczestników urosło, a w kolejnych latach impreza nabierała rozpędu i niczym kula śnieżna każdego roku ściągała coraz więcej entuzjastów.

Byt zlot superbohaterow plac wolskiego

O zniknięciu Festiwalu Dziwne Fajne z Bytomiu zadecydowano ponad trzy lata temu. W ówczesnym okresie władze miasta zerwały z posługiwaniem się hasłem "Bytom Energia Kultury". W jednym momencie zniknął z naszego pejzażu również festiwal teatralny Teatromania oraz cykl Hartoffanie Teatrem. Likwidacja tych dwóch najbardziej rozsławiających miasto imprez przypieczętowało los bytomskiej kultury. Festiwal Dziwnie Fajne nie otrzymał dotacji, a organizatorzy rozpoczęli poszukiwania wśród miast ościennych wsparcia dla ich wydarzenia. Jak się okazało mieli w czym wybierać. Ranga wydarzenia jest na tyle już duża, że władze innych miast same zgłosiły się do organizatorów, by gościć u siebie Superbohaterów.

Przez dwa lata impreza miała swoją kontynuację w Katowicach. Wydaje się jednak, że jego atmosfera i duch nie do końca przyjął się w tym mieście. Zabrakło bowiem tego, co napędzało to wydarzenie w Bytomiu. Mariusz Kałamaga - współtwórca tego wydarzenia - przez lata podczas rozpoczęcia każdej edycji festiwalu zwracał się do uczestników ze słowami, że Miasto Bytom potrzebuje Supebohaterów i są nimi sami mieszkańcy. Żadne inne miasto jak Bytom nie potrzebowało takich słów i takiego zrywu entuzjazmu.

https://www.youtube.com/watch?v=0CdpFjU-JI4

Dzisiejszego dnia na stronie prezydenta Mariusza Wołosza na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym wraz z Mariuszem Kałamagą ogłaszają wielki powrót imprezy do Bytomia. Festiwal Dziwne Fajne, Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów i Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów powrócą we wrześniu tego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Geschichte

Urodziny ASID. Znów będzie rave w starej poczcie

Piotr Rogucki na planie filmu w Bytomiu

Bytom udaje PRL. Przy ul. Kilara kręcono scenę filmową

Henryk Mercik

„Są zabytki, na których nie wolno oszczędzać”

Byt DSC 0033

Dwie główne nagrody za wydarzenie muzealne dla...

Byt mural strzelcow bytomskich

Na bytomskim bloku powstał patriotyczny mural

Byt parking przed m1

Radio Zet i M1 urządzą kino samochodowe w Bytomiu

Byt bytom bartender union na kwarantannie

Bary zamknięte? Bytomscy barmani pokazują jak...