UWAGA! Nie pijcie wody z kranu na Rozbarku

Mieszkańcy osiedla przy dawnej kopalni Rozbark powinni na jakiś czas powstrzymać się od picia nieprzegotowanej wody z kranu.

Byt woda z kranu

Wieczorem na budynkach mieszkalnych w nowej części dzielnicy Rozbark wywieszono ważny komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Badania jakości wody z sieci wodociągowej wykazały wysoką wartość ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C. Z tej przyczyny woda została jedynie warunkowo dopuszczona do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, naczyń oraz owoców i warzyw spożywanych na surowo. Można z niej korzystać wyłącznie po wcześniejszym przegotowaniu przez minimum dwie minuty i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.

Komunikat dotyczy budynków przy ul. Chorzowskiej od ul. Kilara do Centrum Działalności Podwodnej oraz ulic Bema, Kołobrzeskiej, Miodowej, Mikołaja, Łącznej, Schenka, Prokopa, Tuwima, Głowackiego i Cichej.

Sanepid poinformował, że trwają właśnie prace nad przywróceniem odpowiednich parametrów wody. W tej chwili jest ona płukana i poddawana dodatkowej dezynfekcji. Dodatkowe informacje można uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 994.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...