Śledź, pozostając nieśledzonym. Lokalizatory GPS i sposoby na ich wykrycie

Byt sledz pozostajac niesledzonym

Gadżety, które niegdyś mogły wydawać się fantazją twórców powieści detektywistycznych, dziś dostępne są na wyciągnięcie ręki. Przedstawiamy listę najskuteczniejszych urządzeń GPS, które w dyskretny sposób pozwalają na zlokalizowanie osoby, czy pojazdu.

Monitoring samochodów

Zaczynamy od najpopularniejszego z rodzajów lokalizatorów. Tego typu urządzenia coraz częściej używane są przez pracodawców udostępniających firmowe auta, czy posiadaczy nowych samochodów, którzy obawiają się kradzieży.

Lokalizatory do samochodów można podzielić na te montowane w środku i na zewnątrz pojazdu (najczęściej pod nim). Jeśli uda się podłączyć urządzenie do akumulatora może działać ono praktycznie przez nieograniczony czas. W przeciwnym razie długość jego żywotności bez ładowania to okres od kilku do aż 300 dni (zależnie od modelu).

Lokalizację pojazdu z dokładnością nawet do 2 metrów można monitorować na bieżąco dzięki dedykowanym platformom internetowym, raportom SMS lub bezpośrednio z pamięci urządzenia.

Monitoring roweru

Podobnie jak w przypadku samochodów istnieje możliwość monitorowania rowerów. Takie rozwiązanie najczęściej stosowane jest przez firmy kurierskie i gastronomiczne oraz osoby obawiające się kradzieży.

Za najefektywniejsze uważa się lokalizatory ukryte w kierownicy lub lampce rowerowej, co doskonale kamufluje urządzenie. Na ogół są one wodoodporne i wysoce wytrzymałe oraz przystosowane do pracy nawet przez 4 miesiące bez ładowania. Ich precyzyjność, to najczęściej ok. 5 metrów. Podobnie jak w przypadku samochodów pozwalają na monitorowanie roweru przez dedykowane platformy, SMS-y, oraz bezpośrednio z karty SIM.

Monitoring osób

Jeśli zależy nam na dokładnym zlokalizowaniu osoby, a nie jedynie jej pojazdu najlepszym z rozwiązań będzie lokalizator ukryty w zegarku lub breloczku. Oba z nich nierzadko poza funkcjami analogicznymi do urządzeń wykorzystywanych w pojazdach, mają możliwość nasłuchu i bezpośredniego komunikowania się z osobą, która jest monitorowana.

Oprócz tego posiadają najczęściej przycisk „SOS”, który pozwala np. osobie napadniętej wezwać pomoc. Oba rodzaje urządzeń można obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji oraz monitorować je tak, jak lokalizatory pojazdów. Ich precyzja to zwykle ok. 5 metrów, a bateria wytrzymuje nawet do 10 dni. Oprócz tego mogą posiadać dodatkowe funkcje jak np. pulsomierz, krokomierz, przypomnienia, czy dzienniki aktywności.

Wykrywanie monitoringu

Jak wiadomo, każdy wynalazek motywuje do stworzenia „anty wynalazku”. Do niedawna wykrycie lokalizatora było jednak niemal niemożliwe. Obecnie dobre sklepy detektywistyczne oferują efektywne wykrywacze, które pozwalają na znalezienie urządzenia szpiegowskiego w naszym pojeździe dzięki wyłapywaniu emitowanego przez niego sygnału.

Wybierając urządzenie lokalizujące lub wykrywające, należy pamiętać, że producenci nieustannie prześcigają się w rozwoju skuteczności tych technologii. Przy zakupie warto korzystać, więc z usług sprawdzonych sklepów detektywistycznych, które oferują najnowsze i sprawdzone produkty.

Treść partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...