Śląskie Manewry pod okiem Krystyny

Na przełomie maja i czerwca Bytom znowu zostanie opanowany przez pojazdy militarne. W tym roku uczestnicy Śląskich Manewrów spotkają się w nowej lokalizacji.

Byt szyb krystyna szyb ewa

Śląskie Manewry, czyli zlot pojazdów militarnych, są już stałą atrakcją w naszym mieście. W tym roku odbędzie się piętnasta edycja. Organizator podał już datę. Wojskowe pojazdy będzie można oglądać od 31 maja do 2 czerwca.

Zmieni się lokalizacja obozowiska, w którym będą przebywać uczestnicy. Tym razem pojazdy militarne opanują Szombierki, a dokładnie teren, gdzie znajduje się Szyb Krystyna.

To nie pierwsza zmiana w piętnastoletniej historii tej imprezy. Miłośnicy militariów w przeszłości okupowali inne zakątki Bytomia.

- Pierwsze zloty odbywały się w Dolomitach (w miejscu obecnego Stok - Sport Dolina - Bytom), następnie niewiele dalej w okolicach Blachówki. Później tereny po dawnej KWK Powstańców Śląskich, by na swoje 10-lecie zawędrować do Miechowic. Początkowo tereny dawnej KWK Miechowice, a do zeszłego roku teren przy ul. Elektrownia przy Atrium Plejada - wspominają organizatorzy.

Na razie nie jest jeszcze znany szczegółowy plan trzydniowego zlotu. W poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszył się przejazd parady ulicami miasta i postój na Rynku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ludzie z Bytomia nieznani z tego, że... są z Bytomia

Znani bytomianie, o których... nie wiesz, że są z Bytomia

Ada asid

Techno wraca na Karb

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love

Ewa Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Ewelina Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Byt kino bytom

Otwarcie kin w Bytomiu 2021. Kiedy pójdziemy do...

Byt gorczycki festiwal

Rusza 15. Gorczycki Festiwal. Będą trzy...

Byt relikwiejanapawla2a

Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do parafii...