Śląskie Manewry pod okiem Krystyny

Na przełomie maja i czerwca Bytom znowu zostanie opanowany przez pojazdy militarne. W tym roku uczestnicy Śląskich Manewrów spotkają się w nowej lokalizacji.

Byt szyb krystyna szyb ewa

Śląskie Manewry, czyli zlot pojazdów militarnych, są już stałą atrakcją w naszym mieście. W tym roku odbędzie się piętnasta edycja. Organizator podał już datę. Wojskowe pojazdy będzie można oglądać od 31 maja do 2 czerwca.

Zmieni się lokalizacja obozowiska, w którym będą przebywać uczestnicy. Tym razem pojazdy militarne opanują Szombierki, a dokładnie teren, gdzie znajduje się Szyb Krystyna.

To nie pierwsza zmiana w piętnastoletniej historii tej imprezy. Miłośnicy militariów w przeszłości okupowali inne zakątki Bytomia.

- Pierwsze zloty odbywały się w Dolomitach (w miejscu obecnego Stok - Sport Dolina - Bytom), następnie niewiele dalej w okolicach Blachówki. Później tereny po dawnej KWK Powstańców Śląskich, by na swoje 10-lecie zawędrować do Miechowic. Początkowo tereny dawnej KWK Miechowice, a do zeszłego roku teren przy ul. Elektrownia przy Atrium Plejada - wspominają organizatorzy.

Na razie nie jest jeszcze znany szczegółowy plan trzydniowego zlotu. W poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszył się przejazd parady ulicami miasta i postój na Rynku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kadr z filmu Lombard

Powstał film o najsłynniejszym bytomskim lombardzie

Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Garstka niezaszczepionych wejdzie na Sylwestra z Polsatem

Spektakl w parku przypałacowym

Otwarcie pałacu w Miechowicach

Byt piotr zimnik1

Piotr Zimnik. Ze szkoły muzycznej w Bytomiu do...

Byt 1

Gdzie spędzić ostatni sierpniowy weekend z...

Byt bluesbana

Bytomski Tramwaj Bluesowy ponownie ruszy w...

Byt band 690261 1280

Kaj się bawić 14 – 16 lutego?