Przybywa nam knajpek w Bytomiu

Po długim przestoju na gastronomicznej mapie Bytomia znów zaczęły pojawiać się nowe punkty. Warto wykorzystać nadchodzącą majówkę, aby odwiedzić choć kilka z nich.

Byt knajpki bytom

Twórcy kawiarni "W Lufcie" bardzo dosłownie potraktowali nazwę swojego lokalu, gdyż naprawdę można w nim napić się kawy wisząc w powietrzu... W jednej z sal ustawiono ażurowe fotele z wygodnymi poduszkami zawieszone na specjalnych stojakach. Można się w nich błogo pobujać, patrząc przez wielkie okno na główny plac Bytomia. W menu oprócz kawy i herbaty są jeszcze desery, bajgle, lemoniady, piwo oraz drinki. "W Lufcie" często odbywają się różne wydarzenia, dlatego warto śledzić tamtejszy kalendarz imprez. Kawiarnia mieści się przy Rynku, w sąsiedztwie "Suplementu".

Te osoby, które mają dość typowych fastfoodów powinny odwiedzić lokal "Fish and chips" otwarty niedawno w malutkim budyneczku przy ul. Koziołka, tuż obok kościoła przy Rynku. Właściciele serwują w nim przysmaki rodem z Wielkiej Brytanii. Jak nazwa wskazuje, można tam zjeść ryby z frytkami, ale nie tylko, bo dostaniemy tam też owoce morza podane w formie burgera lub zawinięte w tortille. To smaczna alternatywa dla wszechobecnych kebabów.

Bezpośrednio przy Rynku znajdziemy jeszcze jedną nową kawiarnię. Pod Centrum Sztuki Współczesnej Kronika otwarte zostało "Ziarno". Lokal posiada nowoczesne wnętrze z fotelami w soczystych kolorach i wielką, przeszkloną witryną. Oprócz menu typowo kawiarnianego podaje się tam również takie dania, jak np. pierogi, panierowana polędwiczka, czy gołąbki w kapuście włoskiej z krewetkami, dzikim ryżem i warzywami.

Oddalając się od Rynku też można natrafić na nowe lokale. Jednym z nich jest bistro "Krauza" przy ul. Piłsudskiego, naprzeciwko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Sztuk Teatralnych. To malutki lokalik urządzony w stylistyce łączącej współczesne trendy z tradycyjnymi elementy. Menu zawiera oryginalne lunche, zupy i desery. Ciekawostką są nazwy dań nawiązujące do bytomskich dzielnic: "Szakszuka Szombierki", "Omlet Bobrek", "Awerfloki Łagiewnickie".

Krążąc po Śródmieściu warto odwiedzić "Zeltra". Co prawda istnieje on już od pięciu lat, ale w ostatnich miesiącach otwarto zupełnie nową część. Do tej pory jego popularność była większa, niż był w stanie w sobie pomieścić. Po zamknięciu sąsiedniego sklepu z używaną odzieżą nadarzyła się okazja, by wreszcie powiększyć wnętrze. Dzięki połączeniu obu lokali "Zelter" jest teraz dwukrotnie większy i można się w nim spotykać w większych grupach. W menu wciąż znajdziemy burgery, bajgle, lemoniady oraz szeroki wybór piw kraftowych.

Nowe lokale gastronomiczne pojawiają się też w dzielnicach. W Miechowicach obok siedziby spółdzielni mieszkaniowej od jesieni działa kawiarnia "Mikko", przy której funkcjonuje również dzienne SPA, gabinet masażu i butik odzieżowy. Menu lokalu jest dość szerokie, gdyż oprócz kawy, herbaty i deserów obejmuje również burgery, bajgle, zapiekanki, tortille, frytki i sałatki. Dużą atrakcją jest ogródek letni z lodami oraz namiotem kryjącym różne atrakcje dla dzieci.

Z kolei w Szombierkach otwarto pierwszą w Bytomiu... kocią kawiarnię. Jak w każdej kawiarni można w niej zjeść ciastko i kawę, lecz tym, co odróżnia lokal na rogu ul. Orzegowskiej i Piątka od innych jest towarzystwo żywch kotów. Puszyste zwierzaki domowe mogą swobodnie poruszać się po głównej sali, gdzie znajdują się dla nich specjalne domki, półki i drapaki. W trakcie popijania herbaty goście "Kociego Gościńca" mogą głaskać tamtejsze kociaki i bawić się z nimi za pomocą dostępnych zabawek. Po wizycie można zdecydować się na adopcję któregoś z nich, gdyż kawiarnia pełni również funkcję domu tymczasowego dla zwierząt czekających na nowego właściciela.

fot. strony knajpek na Facebooku

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wystawa "Skarby śląskiej szafy"

Unikatowa wystawa Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Kadr z filmu Lombard

Powstał film o najsłynniejszym bytomskim lombardzie

Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Garstka niezaszczepionych wejdzie na Sylwestra z Polsatem

Teatr

Czas Ryby w Teatrze Rozbark

Byt krzysztof kobylinski

We Europe. Międzynarodowy koncert jazzowy na...

Byt pociag jadacy przez las

Kolej wąskotorowa będzie jeździć dłużej

Byt library 488690 1280

Miejska Biblioteka Publiczna zostanie otwarta w...