Obchody 3 maja w Bytomiu. Msza święta, oficjalne uroczystości i bieg

3 maja w całym kraju będzie obchodzona 228. rocznica uchwalenia Konstytucji. Z kolei na Górnym Śląsku tego samego dnia minie 98 lat od wybuchu III Powstania Śląskiego.

Byt p1d8qff349g4j14rl1dft14ueufr3

W Bytomiu oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 9 w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Tam mieszkańcy będą mogli wziąć udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny i ziemi śląskiej. Stamtąd niedługo później wszyscy przeniosą się pod pomnik Wolności przy ulicy Piłsudskiego.

Przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, a także mieszkańcy Bytomia złożą kwiaty pod pomnikiem. Uroczystości odbędą się z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Miłośnicy bardziej aktywnego spędzania czasu także znajdą coś dla siebie. W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbędzie się 13. Bieg Konstytucji 3 maja. Uczestnicy będą mogli zapisywać się w godzinach 10-12 w biurze, które znajdzie się w Amfiteatrze. Dla miłośników biegania są przygotowane dwie konkurencje.

Pierwsza to bieg rekreacyjny na dystansie 1,4 km. Dla trochę bardziej zaawansowanych biegaczy będzie przygotowany dystans 4,2 km. Ten pierwszy rozpocznie się o godzinie 12, a drugi pół godziny później. Udział w obu biegach jest bezpłatny, a szczegóły można znaleźć na stronie www.osir.bytom.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony