Daniel Poniedziałek mistrzem Europy w kulturystyce!

W Bytomiu objawił się kolejny sportowy talent, który świetnie sobie radzi na międzynarodowej arenie. Daniel Poniedziałek wywalczył złoto w mistrzostwach Europy w kulturystyce.

Byt 58380944 2665894070090577 546817742724923392 n

Zawody odbyły się w katalońskiej miejscowości Santa Susana w Hiszpanii. W kategorii do 100 kilogramów startował Daniel Poniedziałek pochodzący z Bytomia. Nasz kulturysta zrobił najlepsze wrażenie na sędziach, którzy uznali, że zasługuje na złoty medal mistrzostw Europy.

25-latek wygrał ze swoim rodakiem Bartoszem Zimnym, a na trzeciej pozycji znalazł się Juan de dios Romero. Dla Poniedziałka jest to największy sukces w dotychczasowej karierze kulturystycznej.

- Dalej do mnie nie dotarło i nie chce mi się wierzyć, ale zawsze powtarzam, że ciężka praca popłaca i w moim przypadku się udało! Pewnie minie kilka dni, jak to wszystko do mnie dotrze. Wczoraj nie potrafiłem opanować łez do wieczora, ale to świadczy o tym, jak bardzo nam na czymś zależy - komentuje na Facebooku.

Bytomianin tym sportem zainteresował się jeszcze jako nastolatek. Dopiero w wieku 22 lat zaczął podchdzić do tego profesjonalnie. W 2017 roku rozpoczęły się jego regularne starty w zawodach, z których często przywoził złote medale. Wtedy też został mistrzem Polski juniorów.

Na co dzień pracuje jako trener personalny, dzięki czemu może w pełni skupić się na pracy nad swoim ciałem. Pozostaje życzyć, aby kolejnym krokiem w jego karierze był medal mistrzostw świata.