Drugi skatepark dla Bytomia

Dekadę po tym, jak otwarto pierwszy skatepark w Bytomiu powstaje kolejny obiekt dla miłośników sportów ekstremalnych. Prace przy jego budowie dobiegają końca. Otwarcie już wkrótce.

Byt skatepark bytom rozbark

Spot w Parku Kachla oficjalnie oddano skaterom do użytku w połowie 2009 roku. Dziesięć lat później bytomscy pasjonaci jazdy na rolkach, deskach i hulajnogach otrzymają do dyspozycji nową miejscówkę. W ramach dużego unijnego projektu pod nazwą "Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku" u zbiegu ulic Musialika i Alojzjanów stworzono zupełnie nowy skatepark. W miejscu dawnego boiska trawiastego powstała duża, betonowa płyta, na której ustawiono profesjonalne przeszkody z laminowanej sklejki pokrytej kompozytem.

Rozbarski skatepark wykonała firma Techramps należąca do grona polskich liderów w tej branży. Na styku Alojzjanów i Musialika znalazły się m.in.: quater pipe, funbox z grindboxem i poręczą, blank ramp, piramida oraz wall wide. Teren dookoła otoczono żywopłotem z tui.

Skatepark jest już niemal gotowy. Do zrobienia zostały już tylko drobne prace wykończeniowe. Inwestor - Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej - planuje otworzyć obiekt wraz z pozostałymi atrakcjami stworzonymi w ramach unijnego projektu na początku czerwca.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom stal brzeg 3 liga

Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku mecz o wszystko

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

D4 N 4027 kopia

Spacerek przed hitem sezonu. Polonia lepsza od 40 punktów

Polonia Bytom zakończyła ligowe zmagania w tym roku

Polonia kończy rok z niedosytem. Wiosną będzie się działo!

Lodowisko Braci Nikocemowiczów, Bytom

Plejada gwiazd w charytatywnym meczu hokejowym

Byt 209474896 4043286939070230 1044909022224962115 n

Ochłoda w upalne dni. Tego lata w Bytomiu warto...

Byt D4 N3214

III liga. Zwycięstwo znowu wyszarpane. Ale...