Siemianowicka znów przejezdna

Koniec utrudnień dla kierowców w centrum Bytomia. Ulica Siemianowicka jest już przejezdna. We wtorek, 14 maja zakończono II etap remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Siemianowickiej - Witczaka - Katowickiej - Miarki - Chorzowskiej.

Byt siemianowicka witczaka

Na swoje dawne trasy wracają też autobusy linii nr: 42, 85, 91, 148 i 185. Jedynie w rozkładach jazdy linii autobusowej nr 91 zostaną wprowadzone niewielkie korekty godzin odjazdów, wynikające z przyczyn technicznych.

Przypomnijmy, że modernizację torowiska realizuje przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie SA. Prace rozpoczęto na początku 2018 roku. Odcinek ul. Siemianowickiej od ul. Kochanowskiego do ul. Chorzowskiej w okresie przebudowy torowiska był zupełnie wyłączony z ruchu, a z odcinka ul. Siemianowickiej od al. Jana Pawła II do ul. Kochanowskiego w kierunku do centrum mogły korzystać wyłącznie pojazdy mieszkańców, zaopatrzenia, służb miejskich i pojazdy budowy. Teraz wszystko wróciło do normy. Nie oznacza to jednak końca remontu, ponieważ ten nadal trwa, a termin zakończenia jest nieznany.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego