Tylko jeden taki dzień. Do teatru za 350 groszy!

Gigantyczne kolejki, nerwowe oczekiwanie i radość szczęściarzy ze zdobycia biletów na wymarzony spektakl - tak w skrócie można opisać zeszłoroczną edycję Dnia Teatru Publicznego. To jedyna okazja w roku, kiedy biletu do teatru można kupić za kilkaset groszy. Kolejna już w ten weekend!

Byt opera slaska moniuszki

W sobotę, 18, maja obchodzimy Dzień Teatru Publicznego. Będzie to już piąta odsłona popularnej, ogólnopolskiej akcji. Z tej okazji bilety na spektakle kupimy za 350 groszy, czyli za równowartość kilograma jabłek, filiżanki herbaty, albo… dobrej drożdżówki. Słowem – za bezcen. Do akcji przyłączyło się blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast, w tym reprezentujące Bytom - Opera Śląska i Teatr Rozbark. Sprzedaż biletów po wyjątkowych cenach odbywać się będzie tego dnia na spektakle grane aż do 24 maja.

Warto przypomnieć, że idea DTP powstała w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Cieszyła się tak olbrzymim powodzeniem, że postanowiono ją kontynuować.

Co w Bytomiu?

W bytomskim przybytku muzy Polihymni, czyli w Operze Śląskiej, na 18 maja zaplanowano dwa koncerty. Podczas pierwszego z nich wystąpią Kameraliści Opery Śląskiej, którzy zadebiutowali 24 lutego 2019 r. w ramach salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej. Start o godzinie 17.00. Z kolei o godz. 18.00 odbędzie się koncert "Szanty w Operze", podczas którego usłyszymy: Perły i Łotry, Majtki Bosmana - brygada z dalekiego Wałcza, North Cape - kwintet wokalny rodem z Pszczyny.

Spektaklem granym w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 350 groszy" będzie "Szeherezada/Medea" Nikołaja Rimskiego-Korsakowa i Samuela Barbera. Bilety można kupić 18 maja o godz. 10.00 wyłącznie w kasie Opery Śląskiej. Natomiast sam spektakl zostanie wystawiony dopiero 24 maja.

Z kolei na scenie Teatru Rozbark o godz. 19.00 zobaczymy najnowszą premierę, czyli spektakl "smell.me.ordinary piece" stworzony przez Company HAA, Odd XX, Justynę Kalbarczyk & Edith Buttingsrud Pedersen. To projekt taneczno-performatywno-muzyczny, w którym zapach jest głównym impulsem do tworzenia ruchu oraz budowania relacji pomiędzy performerami. Artyści przyznają, że w swoich poszukiwaniach odnoszą się do instynktownego, wręcz zwierzęcego postrzegania ciągle zmieniającego się środowiska. Bilety po 350 groszy można nabyć wyłącznie w kasie Teatru w dniu spektaklu. Będzie ona czynna od godziny 17.00. Uwaga, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noc Teatrów w Bytomiu

Upiór w operze, czyli Noc Teatrów w Bytomiu

Die Wespe

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Ostafin strycharski

Bytomianie otrzymali Paszporty „Polityki”

Uroczyste otwarcie wystawy

„Rozbarczanie na starej fotografii”

Byt rynek111

Zespołowa gra miejska na ulicach Bytomia....

Byt 12

Kto już zna "Śląskiego Kopciuszka"? Spotkanie z...

Byt operadlappaieza

Koncert artystów Opery Śląskiej w hołdzie...