Festiwal foodtrucków zawita do Bytomia

Nadchodzi święto ulicznego jedzenia. Miłośników fast foodów z pewnością ucieszy fakt, że do miasta zawita po raz pierwszy Street Food Polska Festival. Przed smakoszami trzy dni z pysznym jedzeniem!

Byt foodtrucki bytom rynek

Najlepsze mobilne kuchnie serwujące potrawy z różnych zakątków świata zaparkują na bytomskim Rynku już w piątek, 31 maja, a dań serwowanych z gastrowozów będzie można kosztować aż do niedzieli, 2 czerwca. W programie festiwalu uwzględniono rozmaite kulinarne niespodzianki oraz atrakcje dla dzieci.

Imprezę organizuje miasto Bytom i Street Food Polska. Twórcy wspomnianego bloga przemierzają kraj w poszukiwaniu najnowszych trendów panujących w ulicznej gastronomii, a swoje relacje publikują na stronie internetowej streetfoodpolska.pl. Ostatnio kulinarni recenzenci odwiedzili Zelter - jedną z bytomskich knajpek, a wizytę skrupulatnie opisali. Na swojej stronie sukcesywnie publikują też informacje o foodtruckach, które przyjadą do Bytomia. Wiemy już, że jednymi z nich będą Manufaktura Krakowska, Glumklyjzy, i Złote Paluchy Churros.

Nie jest to pierwsza impreza tego typu zorganizowana w naszym mieście. W poprzednich latach w Bytomiu odbywał się Rynek Smaków, czyli bytomski zlot foodtrucków. Miłośnicy fast foodów nie mieli jednak szczęścia do pogody. Czy tym razem aura dopisze?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pierwszy „Bytom Film Festiwal” za nami

Bytomski5 MY Fair Lady fot K Fatyga 2

Ostatnie przedstawienia w Operze i uroczyste...

Bytomski5 10007435 689360541105548 6078176132160968123 n

Taneczny weekend na Rozbarku

Bytomski5 parada muzeum

Muzeum do likwidacji? UM dementuje

Bytomski4 Fotografia dzikiej przyrody 2014 zaproszenie

Fotografia dzikiej przyrody 2013 w bytomskim...

Bytomski4 Di K 998x160

Artyści z Czech wystąpią w Operze Śląskiej

Bytomski2 parada pojazdow

Najpiękniejsze bryki w najmilszym mieście