Uwaga, grasują fałszywi pracownicy wodociągów!

W ostatnich dniach doszło do dwóch podobnych przypadków. Złodzieje podszywający się pod pracowników wodociągów okradli starsze osoby.

Pierwsza kradzież miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Tuwima. 81-letnia mieszkanka wpuściła do domu dwie osoby, które podawały się za pracowników wodociągów. Mężczyzna zagadywał ofiarę, a jego wspólniczka poszła sprawdzić stan liczników. Po opuszczeniu mieszkania starsza pani zorientowała się, że zniknęły jej oszczędności w wysokości 15 tys. złotych.

Podobnie było przy ulicy Alojzjanów. Małżeństwo 80-latków wpuściło trzech mężczyzn, którzy rzekomo chcieli sprawdzić, czy w mieszkaniu nie wycieka woda. Właściciela poproszono o odkręcenie wody, a jego żonę zabawiano rozmową. W tym czasie jeden ze złodziejów skradł biżuterię i gotówkę o łącznej wartości 5 tys. złotych.

- Kolejny raz apelujemy, aby uważać kogo wpuszczamy do domu. Jeżeli już kogoś obcego wpuścimy, to bądźmy ostrożni i wzmóżmy czujność. Pamiętajmy, aby zamknąć drzwi na zamek za osobą, którą już wpuściliśmy do domu i pod żadnym pozorem nie zostawiamy takich osób samych - apeluje bytomska policja.

Złodzieje nie mają żadnych skrupułów, by żerować na zaufaniu seniorów. Podszywają się pod pracowników administracji, gazowni, wodociągów, elektryków a nawet pod policjantów i wnuczków. Dlatego warto na każdym kroku uświadamiać osoby starsze, by zachowywały wzmożoną czujność i stosowały zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznajomych ludzi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomski5 policja trze

Pijemy i jeździmy

Bytomski5 policja trze

Dwie kobiety na „podwójnym gazie” w sumie 8...

Bytomski5 policja6d

8 lat więzienia za łapówkę w kwocie 50zł

Bytomski4 39 212642

Przy Moniuszki zlikwidowano uprawę konopi...

Bytomski4 policja bytom

Chcieli wyłudzić kredyt – nie udało się

Bytomski2 9952854

Pobita 18-latka leży w szpitalu