Przedszkole i Żłobek Tika czeka na nowych Przedszkolaków

Byt tika02

Początek maja to czas, w którym Rodzice podejmują ważne decyzje związane z tym, do której placówki przedszkolnej lub żłobkowej zapisać dziecko. Decyzja taka z pewnością nie jest prosta – powierzają opiekę nad nim osobom trzecim. Jednocześnie sami szykują się do małego rozstania. Do tego, że dziecko, choć jeszcze małe, będzie miało swój własny i osobny świat.

{gallery}galerie-news/2019/05/zlobek-tika{/gallery}

Przedszkole - wyjątkowy czas

Moment, w którym dziecko idzie do przedszkola wcale nie musi być trudny. To czas, gromadzenia wyjątkowych wspomnień. Czas uczenia się nowych rzeczy i budowania pierwszych relacji z rówieśnikami. To także czas zmiany z malucha w pewne siebie dziecko.

Tika jest przedszkolem niepublicznym; integracyjnym z oddziałami specjalnymi. Nasze placówki znajdują się w Bytomiu, przy ulicach Lenartowicza 1 oraz Powstańców Warszawskich 14. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie prowadzenia przedszkoli w Bytomiu od tego roku przedszkolnego otwieramy kolejne wielooddziałowe przedszkole oraz żłobek zlokalizowany w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej 32.

W Tice dzieci bawią się i wszechstronnie rozwijają, tak aby były gotowe płynnie i ze spokojem przejść na poziom edukacji szkolnej. Przedszkolaki pracują zgodnie ze swoim potencjałem i wszystkie, także te rozwijające się w sposób nieharmonijny, wolniejszy lub przyspieszony otrzymują nasze wsparcie.

Integracyjny system kształcenia ma na celu wzajemne oddziaływanie na siebie dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Dzieje się to na wielu płaszczyznach i daje wiele korzyści. Dzieci rozwijające się w sposób pełnosprawny zdobywają umiejętności w zakresie edukacji przedszkolnej, a jednocześnie uczą się tolerancji, empatii i niesienia pomocy innym. Z kolei dzieci z niepełnosprawnościami podczas zajęć edukacyjnych, przygotowywanych w dostosowany do ich możliwości i potrzeb sposób, uczą się jak przezwyciężać własne obawy, jak radzić sobie w grupie rówieśniczej i budować z nią relacje. Przede wszystkim jednak są chronione przed izolacją i mają szanse poznania i docenienia swoich mocnych stron. Wszystkie dzieci, razem i w poczuciu wzajemnej współpracy, uczą się jak dziś być samodzielnymi i szczęśliwymi dziećmi po to, by za chwilę stać się szczęśliwymi i spełnionymi dorosłymi ludźmi.

Tika i Dzieci

Chcemy, aby w placówkach Tika dzieci odkrywały takie wartości jak tolerancja, szacunek do innych oraz idea mówienia prawdy, a także okazywały sobie wzajemną dobroć i w sposób bezpieczny odkrywały otaczający je świat.

Obecnie rozpoczynamy rekrutację na rok przedszkolny/żłobkowy 2019/2020. Kadra placówki to wszechstronnie wykształceni pedagodzy, pedagodzy specjalni i specjaliści z dziedzin takich jak: psychologia, rehabilitacja, logopedia i neurologopedia, terapia SI, terapia behawioralna i socjoterapia. Doświadczenie naszej kadry sprawia, że zajęcia w grupach przedszkolnych są realizowane przy pomocy różnych metod i form aktywności, a umiejętności zdobywane przez dzieci są naprzemiennie ćwiczone. W ramach edukacji specjalnej realizujemy zalecenia zawarte w orzeczeniach potrzebie kształcenia specjalnego oraz w opiniach o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

Placówki wyposażone są w sale dydaktyczne, sale zabaw i sale rehabilitacyjne oraz minisale sportowe. Znajdują się w nich także gabinety specjalistów wykorzystywane m.in. podczas zajęć terapii logopedycznej, pedagogicznej i konsultacji psychologicznych. Przy każdej placówce znajduje się ogród. Skład posiłków układa dietetyk, zgodnie z zasadami żywienia dzieci, które obejmują kaloryczność oraz niezbędne składniki pokarmowe i mineralne. Przedszkolaki zjadają trzy posiłki dziennie, podczas których uczą się pozytywnego stosunku do jedzenia i poznawania nowych smaków, poznają także zasady zachowania przy stole.

Do naszego żłobka zapraszamy dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Jeśli chcielibyście Państwo uzyskać informację o dostępności miejsc prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.tika.com.pl. Skontaktujemy się w celu udzielenia potrzebnych informacji. Na naszej stronie internetowej znajdują się też wszelkie informacje szczegółowe związane z pracą przedszkola, kadrą i sprawami formalnymi związanymi z rekrutacją.

logotypy ue tika

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

Graj w tenisa w komfortowych warunkach, czy to zimą, czy latem. Silesia Club Bytom zaprasza

Graj w tenisa w komfortowych warunkach

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy, w którym ulubione dyscypliny można uprawiać przez cały rok, np. squasha

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy w Bytomiu

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?