Bytom na wybiegu

Bytom przez wiele lat należał do ścisłej czołówki krawiectwa w Polsce. Marka Bytom do dziś kojarzy się z najwyższej jakości garniturami, choć z naszym miastem jest już związana tylko nazwą.

Byt bytomski festiwal mody i stylizacji

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy Webera szkoli jednak nowe pokolenie bytomskich ekspertów krawiectwa. Wcześniej istniało tam technikum odzieżowe, ale na początku nowego stulecia brakowało chętnych i zostało ono zamknięte. Sześć lat temu otwarta została tam nowa klasa o profilu technik technologii odzieży, a szkoła podpisała umowę o współpracy z producentem garniturów. Uczniowie mają dzięki temu zagwarantowane praktyki zawodowe, a najlepsi absolwenci otrzymują zatrudnienie.

W czwartek, 30 maja, w szkole odbyła się czwarta edycja Bytomskiego Festiwalu Mody i Stylizacji. Jest to impreza nie tylko dla szkół odzieżowych, ale dla wszystkich uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów naszego regionu. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu była awangarda na co dzień, a najlepsze kreacje zostały nagrodzone.

- Ta impreza doskonale wpisuje się w promocję szkolnictwa zawodowego, które przeżywa renesans. W ostatnim czasie mnóstwo młodych ludzi kończyło szkoły ogólnokształcące, nie mając pomysłu, co mają dalej robić. Takie wydarzenia mogą zainspirować i utwierdzić w przekonaniu, że warto w przyszłości robić to, co się lubi - podsumowuje wiceprezydent Bytomia Adam Fras.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 Plakat MARIKA

Spektakl "Marika" w bytomskim muzeum

Bytomski4 marek mos

Prezydent zaprasza na koncert z okazji...

Bytomski2 cudar

Musical „Cuda Rebego” w BeCeKu

Bytomski2 industriada 15

Weekend miłośników transportu

Bytomski2 animachina

Miłośnicy anime w Budowlance

Kaj my to ajntlich som? Śląska tożsamość dzisiaj

Bytomski2 My Fair Lady FB1

Najpopularniejszy musical na deskach Opery...