Aż 4 reprezentantki Bytomia powalczą w tanecznej Eurowizji!

Startuje kolejna edycja tanecznej Eurowizji! Do półfinału konkursu organizowanego przez TVP Kultura w tym roku zakwalifikowało się 14 osób, w tym aż cztery z Bytomia!

Byt dominika woszek

Młody Tancerz Roku to prestiżowy konkurs dla uzdolnionych artystów marzących o tanecznej karierze. Jest on współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs promuje młode talenty, głównie uczniów szkół baletowych, ale nie tylko, bo wśród uczestników znajdują się także studenci bytomskiego Wydziału Teatru Tańca. Udział w wydarzeniu pozwala nie tylko zaprezentować swoje umiejętności na szklanym ekranie, ale stanowi także przepustkę do międzynarodowej kariery tanecznej.

O tytuł najlepszego młodego tancerza w tym roku powalczy 14 osób. W zaszczytnym gronie znalazły się przedstawicielki Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu - Gabriela Dąbek i Dominika Woszek oraz reprezentantki Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Ewelina Cieśla i Judyta Pakulska.

Tegoroczna edycja będzie się nieco różniła od poprzednich. Widzowie zgromadzeni przed telewizorami 4 i 11 czerwca będą mogli śledzić na antenie TVP Kultura o godz. 20.20 już półfinałowe zmagania młodych artystów. Kolejną zmianą będzie wprowadzenie klasycznej choreografii baletowej, z którą wszyscy uczestnicy konkursu będą się musieli zmierzyć. Co więcej, wprowadzona zostanie tzw. dzika karta. Telewidzowie i internauci mogą ją podarować jednemu uczestnikowi, który nie zostanie zakwalifikowany przez jurorów do ścisłego finału. A ten zaplanowano na 25 czerwca (o godz. 20.00).

Czy reprezentanci Bytomia powtórzą oszałamiający sukces Pauliny Bidzińkiej, która wygrała taneczną Eurowizję dla młodych tancerzy w 2017 roku? Przypomnijmy, że absolwentka bytomskiej „baletówki” w marcu tego roku odebrała też prestiżową Nagrodę im. Olgi Sawickiej, przyznawaną utalentowanej młodzieży w wieku 16-20 lat. Trzymamy kciuki za uczestników tegorocznej edycji!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 Dni Bytomia 2013 dzień I 128

Dni Bytomia i CAŁY PROGRAM!

Bytomski5 plakgdsggsat

Koncert Maryjny

Bytomski5 1962677 680650468643222 2018524751 n

Wkręceni w teatr

Bytomski4 Walentynki

Walentynki z Opera Śląską

Bytomski4 operagru

Opera Śląska zaprasza - Gala VERDI/WAGNER i...

Bytomski4 rodzinski

Rodziński w bytomskim muzeum

Bytomski2 7 8 wrzesnia 13

Pomysł na aktywny weekend