Aż 4 reprezentantki Bytomia powalczą w tanecznej Eurowizji!

Startuje kolejna edycja tanecznej Eurowizji! Do półfinału konkursu organizowanego przez TVP Kultura w tym roku zakwalifikowało się 14 osób, w tym aż cztery z Bytomia!

Byt dominika woszek

Młody Tancerz Roku to prestiżowy konkurs dla uzdolnionych artystów marzących o tanecznej karierze. Jest on współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs promuje młode talenty, głównie uczniów szkół baletowych, ale nie tylko, bo wśród uczestników znajdują się także studenci bytomskiego Wydziału Teatru Tańca. Udział w wydarzeniu pozwala nie tylko zaprezentować swoje umiejętności na szklanym ekranie, ale stanowi także przepustkę do międzynarodowej kariery tanecznej.

O tytuł najlepszego młodego tancerza w tym roku powalczy 14 osób. W zaszczytnym gronie znalazły się przedstawicielki Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu - Gabriela Dąbek i Dominika Woszek oraz reprezentantki Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Ewelina Cieśla i Judyta Pakulska.

Tegoroczna edycja będzie się nieco różniła od poprzednich. Widzowie zgromadzeni przed telewizorami 4 i 11 czerwca będą mogli śledzić na antenie TVP Kultura o godz. 20.20 już półfinałowe zmagania młodych artystów. Kolejną zmianą będzie wprowadzenie klasycznej choreografii baletowej, z którą wszyscy uczestnicy konkursu będą się musieli zmierzyć. Co więcej, wprowadzona zostanie tzw. dzika karta. Telewidzowie i internauci mogą ją podarować jednemu uczestnikowi, który nie zostanie zakwalifikowany przez jurorów do ścisłego finału. A ten zaplanowano na 25 czerwca (o godz. 20.00).

Czy reprezentanci Bytomia powtórzą oszałamiający sukces Pauliny Bidzińkiej, która wygrała taneczną Eurowizję dla młodych tancerzy w 2017 roku? Przypomnijmy, że absolwentka bytomskiej „baletówki” w marcu tego roku odebrała też prestiżową Nagrodę im. Olgi Sawickiej, przyznawaną utalentowanej młodzieży w wieku 16-20 lat. Trzymamy kciuki za uczestników tegorocznej edycji!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Geschichte

Urodziny ASID. Znów będzie rave w starej poczcie

Piotr Rogucki na planie filmu w Bytomiu

Bytom udaje PRL. Przy ul. Kilara kręcono scenę filmową

Odnowiony gmach Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Bytom

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 odnowiony

Byt Projekt Konwersja Cyfrowa Domów Kultury

Bytomskie Centrum Kultury dostanie pieniądze z...

Byt bytomska jesien literacka

O książkach z pisarkami. Trwa Bytomska Jesień...

Byt ks2

Ruszył pociąg do kultury. Pojedzie także przez...

Byt dni bytomia 2019

Dni Bytomia odwołane. Impreza dopiero za rok