Startuje sezon na wąskotorówkę!

Wąskotorówka wróci na tory już w najbliższą niedzielę! 9 czerwca Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych inauguruje sezonowe przejazdy na trasie prowadzącej z Bytomia przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego.

Byt kolej waskotorowa peron miasteczko slaskie

- Tym samym pociągi wąskotorowe z Bytomia do Miasteczka Śląskiego będą jeździły równe 3 miesiące, bowiem sezon zakończymy 8 września. Nasze pociągi wyruszą z Bytomia o godzinie 9.00 oraz o 14.30, aby po godzinie i dziesięciu minutach dotrzeć do celu. Z Miasteczka Śląskiego do Bytomia będziemy wyjeżdżać o 11.45 i 17.20. Po drodze można wysiąść np. na przystanku Sucha Góra i przespacerować się do rezerwatu buków Segiet, lub na przystanku Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra aby, jak sama nazwa wskazuje, zwiedzić Kopalnię Srebra znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, oraz w Tarnowskich Górach aby zobaczyć centrum tego uroczego miasta - napisali na swoim facebookowym profilu członkowie Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Dzień wcześniej, bo w sobotę, 8 czerwca, także pojawi się okazja do przejażdżki wąskotorówką. W ramach Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki miłośnicy kolei będą mogli odbyć niezapomnianą podróż INDUexpressem kursującym na trasie Bytom Karb - Kopalnia Srebra - Bytom Karb. Pociągi składać się będą z lokomotywy spalinowej i letnich wagonów turystycznych. Koszt biletu normalnego wynosi 10 zł, natomiast biletu ulgowego - 5 zł. Natomiast cena przejazdu w sezonie wyniesie odpowiednio 12 zł i 6 zł. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie.

Obecnie praca wre. Członkowie stowarzyszenia nie schodzą z posterunku od kilkudziesięciu dni. Wykonują prace serwisowe i przygotowawcze na infrastrukturze kolei wąskotorowej, aby sezon letnich podróży mógł się rozpocząć z przytupem.

Rozkłady jazdy znajdują się tutaj.

fot. Mariusz Senderowski - SGKW

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Górnośląskie, Bytom

Zabawa z diaskopem w niedzielę w Muzeum Górnośląskim

Bytomski4 felpromo

Ilona Adamska w Bytomiu promowała książkę

„Rozbieranie Śląska” w muzeum

Bytomski2 wiki lubi zabytki

Lubisz zabytki?

Bytomski2 konstt

Trwa Międzynarodowa Konferencja Tańca -...

Bytomski2 teatromania samochodowka

Spektakl na ścianie Samochodówki - VIDEO

Bytom Energia Rocka - Habakuk