Niepokojące wyniki kontroli. Bytomianie jeżdżą niesprawnymi autobusami

W siedmiu z jedenastu skontrolowanych autobusów dopatrzono się usterek. Aż trzy od razu wyłączono z dalszej jazdy. Pasażerowie nawet nie wiedzą, że narażają swoje bezpieczeństwo, korzystając z komunikacji publicznej.

Pod koniec maja w Karbiu nieopodal skrzyżowania ul. Konstytucji i Miechowickiej doszczętnie spłonął autobus. Na szczęście pasażerowie i kierowca w porę z niego uciekli, bo inaczej doszłoby do wielkiej tragedii. To było ostrzeżenie, że należy czym prędzej sprawdzić stan taboru używanego w komunikacji publicznej.

- Po pożarze, jaki miał miejsce 29 maja w autobusie linii nr 39 w Karbiu, zawnioskowaliśmy do Zarządu Transportu Metropolitalnego o wnikliwą kontrolę taboru autobusowego obsługującego wszystkie linie komunikacyjne w naszym mieście - mówił kilka dni później wiceprezydent Michał Bieda.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze działania. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego pojawili się na bytomskim dworcu autobusowym. Kontrola taboru budzi strach, bo wyniki są oburzające.

Na jedenaście sprawdzanych autobusów zaledwie cztery były sprawne. Aż trzy natychmiastowo wyłączono z ruchu, a kolejne cztery mogły jedynie dojechać do warsztatu.

Usterki były przeróżne. Jak informuje portal naszemiasto.pl, to m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne hamulce oraz uszkodzone zawieszenia. Wniosek jest niestety przykry i budzący strach. Pasażerowie nieświadomie codziennie narażają swoje bezpieczeństwo, korzystając z autobusów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości