Zawaliła się oficyna kamienicy przy ul. Smolenia

We wtorek 11 czerwca straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zawalonej oficynie w kamienicy przy ulicy Smolenia 13. Już wcześniej PINB nakazał jej rozbiórkę.

Byt 62129057 2357971154443876 1765285881402359808 n

Oficyna przy ulicy Smolenia 13 już od dłuższego czasu była niezamieszkana, a jej stan techniczny był tak zły, że nadawała się tylko do rozbiórki. Taki nakaz wydała Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego już jakiś czas temu. Nie zdążono jej wyburzyć i mogło dojść do tragedii.

Straż pożarna na miejscu prowadzi czynności, które mają wykazać, czy nikt nie ucierpiał. Na razie nie ma żadnych rannych. Na szczęście budynek frontowy nie uległ uszkodzeniu i niepotrzebna była ewakuacja mieszkańców.

- Gruzowisko zajmuje powierzchnię ponad 20 metrów kwadratowych i wznosi się na wysokość około czterech metrów - informuje RMF FM.

Wiele bytomskich kamienic jest w opłakanym stanie i duża ich część zniknie na zawsze. W ramach rewitalizacji łącznie 50 budynków zostanie wyburzonych. W najbliższym czasie rozbiórki będą prowadzone przy ulicach Piłsudskiego, Żeromskiego, Piekarskiej, Siemianowickiej oraz Katowickiej.

To jednak nie rozwiąże całego problemu, bo to zaledwie część budynków, które są w opłakanym stanie. W ubiegłym roku zawaliły się kamienice m.in. przy Krakowskiej i Żeromskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!