Grill gazowy czy elektryczny?

Sezon grillowy jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, jeśli chodzi o towarzyskie spotkania na świeżym powietrzu. To także okazja na skosztowanie znanych wszystkim potraw takich jak kiełbaska, szaszłyki czy karkówka. Pojawia się jednak pytanie, jaki grill wybrać. Zobacz jakie są zalety modelu gazowego i elektrycznego.

Byt grill

Różnice pomiędzy grillem gazowym i elektrycznym

Tradycyjny i najbardziej popularny grill to oczywiście węglowy. Wyróżnia się wyjątkowym zapachem dymu, a wszelkie przygotowywane potrawy mają charakterystyczny smak. Jednak coraz częściej pojawiają się alternatywy w postaci grilla gazowego i elektrycznego. Porównując te dwa modele należy zwrócić uwagę na ich wielkość. Grill elektryczny jest niewielkich rozmiarów i można go schować nawet na półce w szafie. Ze względu na to, że jest poręczny, w każdej chwili można go wyciągnąć i rozpocząć grillowanie. To także komfortowe rozwiązanie. Wystarczy tylko dostęp do gniazdka, aby móc przygotować potrawy. Z kolei grill gazowy ma większe rozmiary, a swoją konstrukcją przypomina tradycyjny model węglowy. Obydwa rodzaje różnią się także ceną. Za grill elektryczny możesz przeznaczyć nawet 200 złotych, z kolei cena gazowego modelu mieści się w granicach od 600 do 2800 złotych. Jeśli chcesz zainwestować w dobry sprzęt, weź pod uwagę dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Szybka gotówka pozwoli Ci wyposażyć dom w dobrej jakości grill.

Grill gazowy - podstawowe wady i zalety

Grill gazowy sprawdzi się na tarasie lub w ogrodzie, a samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość umieszczenia na ruszcie sporej ilości jedzenia. To ze względu na dużą konstrukcję. Dla jednych może być to zaletą, jednak dla innych - wadą. Trzeba wziąć pod uwagę miejsce, w którym schowasz grill gazowy po zakończeniu sezonu. Jednocześnie większa budowa sprzętu to gwarancja stabilności i wytrzymałości.

Potrawy na grillu gazowym przygotowują się szybko, a sterowanie wielkością płomienia pozwoli Ci dopasować odpowiednią temperaturę. Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad stopniem wysmażenia steka, karkówki czy kiełbasy. Weź jednak pod uwagę, że grill gazowy wymaga podłączenia do instalacji gazowej lub specjalnej butli. Po grillowaniu nie musisz czyścić sprzętu z resztek popiołów, co jest znacznie bardziej komfortowe niż w przypadku rodzaju węglowego. Często takie zabrudzenia są trudne do usunięcia. Grill gazowy jest inwestycją na wiele długich lat, dlatego jego cena jest znacznie wyższa niż modelu elektrycznego.

Grill elektryczny - główne cechy

Niezwykłym plusem grilla elektrycznego jest jego uniwersalne wykorzystanie. Możesz go umieścić nawet na parapecie na balkonie i swobodnie rozpocząć sezon grillowy. Bez problemu spakujesz go także do samochodu, ze względu na niewielkie rozmiary. Ten model nie wydziela dymu, dlatego nie będzie uciążliwy dla mieszkańców osiedla czy sąsiednich działek rekreacyjnych. To także zdrowsze rozwiązanie, jeśli chodzi o same potrawy. Z pewnością nie będą się na nich osadzać substancje, które mogą Tobie zaszkodzić. Sama eksploatacja grilla elektrycznego ma niski koszt, a czyszczenie sprzętu wydaje się proste i sprawne. Jedyne, czego potrzebujesz do grillowania to dostęp do energii elektrycznej. Chcesz pozwolić sobie na grillowanie w mieszkaniu w bloku? Szybka gotówka pozwoli Ci na zakup wymarzonego sprzętu. Taki zastrzyk pieniędzy dostaniesz błyskawicznie na swoje konto. Szybka gotówka jest także bezpiecznym rozwiązaniem, bez zbędnych formalności.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...