Od najmłodszych lat - tak o przyszłych pracowników zabiega w Bytomiu PETRALANA

Stopa bezrobocia w Bytomiu osiągnęła rekordowo niskie 8,8 proc. PETRALANA - jeden z największych pracodawców w mieście rekrutuje na okrągło i dba, aby kontakt z marką mieli także ci, którzy dopiero za kilka lat będą mogli starać się o pracę w przedsiębiorstwie produkującym mineralną wełnę skalną. Dzisiaj, fabrykę odwiedzili uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu i to szczególna okazja, aby podsumować pierwszy semestr współpracy przedsiębiorstwa ze Szkołami.

Byt uczniowie w petralanie

Area Sales manager, mechanik utrzymania ruchu, operator wózka widłowego, młodszy automatyk utrzymania ruchu, technik obsługi obiektu czy operator linii produkcyjnej - to zaledwie kilka z wielu stanowisk, na które rekrutuje obecnie PETRALANA - przedsiębiorstwo produkujące w Bytomiu mineralną wełnę skalną.

Jeden z największych pracodawców w mieście musi zabiegać o pracowników wszelkimi sposobami, ponieważ stopa bezrobocia osiągnęła rekordowo niską jak na Bytom stopę - 8,8 proc. - Stąd pomysł, aby nawiązać współpracę z bytomskimi szkołami. Na początek Państwowymi Szkołami Budownictwa - mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy PETRALANY. - Ta współpraca to dla nas nie tylko szansa na pozyskanie w przyszłości pracowników, ale i możliwość zaprezentowania produktów przyszłym architektom i inżynierom budownictwa - dodaje.

W piątek, 14 czerwca, na kilka dni przed końcem roku szkolnego, grupa uczniów z bytomskich PSB odwiedziła ultranowoczesną fabrykę w Bobrku. - To niejako zwieńczenie pierwszego semestru współpracy pomiędzy Szkołami a przedsiębiorstwem. Wcześniej, PETRALANA m.in. wsparła organizację XVIII Miejskiego Konkursu Matematycznego oraz ufundowała nagrody dla najlepszych uczniów z Bytomia w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - wylicza Anna Hyla, dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu.

Lokalna aktywność PETRALANY to jednak nie tylko współpraca ze Szkołami. Firma cyklicznie uczestniczy w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu i sponsoruje klub 3S Polonia Bytom, który gra w Superlidze Tenisa Stołowego. Od 2015 r. działa też Fundacja Petralana, która otacza opieką najmłodszych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, walczących z chorobą lub niepełnosprawnością.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...