Na czym polega mycie elewacji?

Byt czyszczenie elewacji

Zewnętrzne ściany budynków dość często pokrywają się nie tylko brudem, ale też zielonkawym nalotem. Powstałe zabrudzenia wpływają negatywnie na estetyczny wygląd nieruchomości. Utrzymanie elewacji w nienagannym stanie wymaga regularnego mycia elewacji. Co warto wiedzieć o czyszczeniu domu? Jakich środków używać i na czym dokładnie polega mycie?

Jak często myć elewację?

Mycie elewacji powinno odbywać się zawsze wtedy, gdy zaistnieje potrzeba tj. powstaną plamy i zabrudzenia. Nie można zaplanować konkretnego harmonogramu prac, choć wielu fachowców zaleca mycie elewacji minimum raz w roku. Powstałe na elewacji delikatne zabrudzenia zaleca się usuwać przy pomocy szczotki i detergentów. W przypadku pojawienia się zabrudzeń w trudnodostępnych miejscach warto skorzystać z pomocy myjki ciśnieniowej. Zdecydowanie odradzamy inwestowanie w drogie środki do mycia elewacji, które przeznaczone są do usuwania uporczywych zabrudzeń. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy, na co dzień zajmują się myciem elewacji, posiadają specjalistyczny sprzęt i środki, dzięki czemu gwarantują uzyskanie właściwych efektów, bez skutków ubocznych w postaci odbarwionego tynku.

Na czym polega mycie elewacji?

Jak już wspominaliśmy, delikatne zabrudzenia w postaci kurzu można usunąć za pomocą myjek ciśnieniowych. W takiej sytuacji wykorzystuje się zazwyczaj zwykłą, czystą wodę, bez środków chemicznych. Niestety, często pojawiają się zabrudzenia trudne do usunięcia, glony czy też białe wykwity. W przypadku ich obecności konieczne jest zastosowanie preparatów chemicznych. Mycie elewacji mocno zabrudzonych jest nie tyle trudne, co wymaga specjalistycznej wiedzy. Chociażby w zakresie doboru odpowiednich preparatów do specyfiki podłoża. Całkiem inne środki stosuje się do elewacji wykonanych z cegły, a jeszcze inne do elewacji akrylowych. Co więcej - płyny mogą różnić się również pod względem przeznaczenia, tj. dostępne są płyny do usuwania zielonego osadu, wykwitów czy też grafitti.

Jak już wspomniano, mycie elewacji odbywa się najczęściej przy pomocy myjek ciśnieniowych, głównie z tego powodu, iż jest to prosty, a niezwykle skuteczny sposób. Myjka ciśnieniowa pozwala oczyścić elewacje o różnym podłożu - mineralne, akrylowe, z cegły czy też tynku silikatowego. Wiele myjek ciśnieniowych umożliwia również rozpylanie środków chemicznych przeznaczonych do mycia elewacji, dzięki czemu nawet trudne do usunięcia zabrudzenia znikają. Myjąc elewację myjką ciśnieniową należy wykonywać je od góry, kierując się stopniowo ku dołowi. Czyszcząc elewację należy pamiętać, by wykonywać prace tak, aby zabrudzenia nie przenosiły się na już wyczyszczone fragmenty. Warto pamiętać, by w przypadku stosowania środków chemicznych do mycia elewacji, dokładnie spłukać je tuż po zakończenia prac. Mycie elewacji zaleca się wykonywać w okresie letnim, gdyż ciepło pozwala szybciej wysuszyć tynki.

Pełną ofertę znajdziecie na: https://www.komplex-breuer.pl/mycie-elewacji/

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego