Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia.

Już w ten weekend odbędzie się tegoroczna odsłona Dni Bytomia. To będzie wyjątkowa impreza, gdyż jej program stworzono razem z mieszkańcami, a większość kosztów jej organizacji wzięli na siebie sponsorzy. Zabawa będzie się jednak wiązać z pewnymi utrudnieniami dla kierowców.

Byt publicznosc dni bytomia

Tegoroczna odsłona Dni Bytomia będzie wyjątkowa. Wykonawców po raz pierwszy w historii tego wydarzenia wybrali sami bytomianie. Impreza natomiast tylko częściowo będzie finansowana przez miasto, gdyż tym razem znacząco dołożyli się do niej przedsiębiorcy działający w Bytomiu. Partnerem głównym Dni Bytomia jest firma Węglokoks Kraj i marka Skarbek.

Organizatorzy Dni Bytomia, czyli Miasto Bytom i Bytomskie Centrum Kultury, postanowili w tym roku przygotować repertuar miejskiego święta razem z mieszkańcami. W internetowej sondzie zapytano ich o to, jakich artystów chcieliby zaprosić na plac Sobieskiego. Dzięki temu udało się dopasować program do oczekiwań bytomian.

Dni Bytomia odbędą się 22-23 czerwca na placu Sobieskiego. Przez te dwa dni czekają nas koncerty, występy artystyczne i konkursy z nagrodami dla publiczności. W sobotę przed bytomską widownią zaprezentują się: Piękni i Młodzi, Czadoman, The Chance oraz DJ Marco. Z kolei w niedzielę wystąpią Gromee i Kamil Bednarek. Pierwszego dnia zabawa zacznie się już o 15:00, a drugiego muzyka rozbrzmieje o 16:00.

Podczas tegorocznego święta miasta nie zabraknie bytomskich artystów. Bezimienni zagrają jedyny i ostatni koncert w pełnym składzie, w jakim w 2004 roku nagrali swoją pierwszą płytę. Na scenie pojawi się też finalistka Eurowizji z Bytomia, czyli Kasia Moś. Ponadto w sobotę wystąpi zespół Tukej, zaś w niedzielę rockowa kapela Chaos.

Organizacja Dni Bytomia zawsze stanowiła duże obciążenie dla finansów miasta. Tymczasem wszyscy wiedzą, że w ostatnich latach sytuacja budżetowa jest wyjątkowo trudna. Na szczęście w tym roku niemal całość kosztów pokryje kilkunastu mecenasów wydarzenia. Głównym sponsorem Dni Bytomia jest spółka Węglokoks Kraj i marka Skarbek.

W związku z weekendową imprezą kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w jej pobliżu. Od dziś zamknięto parkingi na placu Sobieskiego od strony ul. Piłsudskiego i Żołnierza Polskiego. Z kolei w sobotę w godzinach 14:00 - 22:00 oraz w niedzielę od 15:00 do 23:00 drogowcy zamkną dla ruchu przyległe ulice, tj. Podgórną od Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego, Żołnierza Polskiego od Piłsudskiego do ul. Smolenia oraz ul. Piłsudskiego od Korfantego do Żołnierza Polskiego. Wyznaczono objazd ulicami: Korfantego - Smolenia - Chrobrego.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Na weekend zostanie wyłczony z obsługi przystanek "Bytom Plac Sobieskiego". Na ten czas zostanie przeniesiony na ul. Smolenia przy budynku nr 33.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nagrywanie filmu "Dziennik z wycieczki do Budapesztu"

Filmowcy wracają do Bytomia na dwa dni. Tu ich spotkacie

Impreza Geschichte w bytomskiej poczcie

Techno przyjęło się w zabytkowej poczcie

Byt La Rondine

Nowy sezon artystyczny w Operze Śląskiej

Byt sala kinowa gloria

Cinema City wciąż zamknięte. BCKino znów działa

Byt waskotorowka peron bytom

Kolejny piknik z wąskotorówką przed nami!

Byt ballet pose 1725207 1280

TańczMY z Teatrem Rozbark!

Byt audience 1867983 1280

Kaj się bawić 31 stycznia – 1 lutego?