Piotr Kraśko zjechał do kopalni

Ekipa programu "Dzień Dobry TVN" przyjechała do Bytomia, aby pokazać, jak wygląda praca ratowników górniczych. Gwiazda stacji, Piotr Kraśko, wziął wraz z nimi udział w ćwiczeniach kilkaset metrów pod ziemią.

Byt piotr krasko w kopalni

Piotr Kraśko jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy telewizyjnych w Polsce. Od kilku lat prowadzi weekendowe wydania porannego programu "Dzień Dobry TVN". Tym razem wyjątkowo przemówił do widzów nie z warszawskiego studia, lecz z dachu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, by za moment zejść z kamerą pod ziemię.

Ekipa "Dzień Dobry TVN" spędziła w Bytomiu dwa dni. W tym czasie Piotr Kraśko uczestniczył w ćwiczeniach w siedzibie stacji oraz w kopalni Bobrek. - Domyślam się, że samo pokonanie tej trasy bez sprzętu jest ciężkie, ale w tym sprzęcie, potykając się o ten aparat, to jest już zupełnie co innego - powiedział Kraśko. Dziennikarz w pełnym sprzęcie przedostał się przez obiekt ćwiczebny przy ul. Chorzowskiej, gdzie wykonał szereg różnych zadań. - Maraton przy tym, to jest przyjemność. Naprawdę! - przyznał później Piotr Kraśko.

Gwiazdor TVN-u po sprawdzeniu się w siedzibie CSRG pojechał do kopalni Bobrek. Tam zjechał pod ziemię, gdzie przekonał się, jakie warunki panują w prawdziwym zakładzie górniczym. Piotr Kraśko brodząc w wodzie i pyle dotarł do poszkodowanego górnika i wraz z ratownikami wydostali go na powierzchnię. - To, co oni robią codziennie, jest nieporównywalne z niczym, co przeżyłem wcześniej - powiedział po wszystkim dziennikarz.

Cały program z Bytomia można zobaczyć pod tym linkiem.

fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego