Zakochaj się w parku! Nadchodzi kolejny zielony happening

Chillout w hamakach, warsztaty rękodzieła, joga i rozmaite konkursy - to tylko niektóre atrakcje towarzyszące happeningowi #parkowelove, który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, na Polanie Piknikowej w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu.

Byt parkowelove

Idea piknikowania, tak popularna na całym świecie, sprawdziła się także w Bytomiu, czego dowodem są ostatnie imprezy zorganizowane z parku miejskim. Kolejna z nich odbędzie się w najbliższą sobotę. Podczas wydarzenia zostaną podsumowane działania mające na celu odnowę zieleni w parkach miejskich. Dla uczestników przygotowano specjalne strefy aktywności.

W strefie warsztatów eko od godz. 12:00 miłośnicy rękodzieła będą mieli okazję do stworzenia pod czujnym okiem członków Stowarzyszenia Majstersztyk naturalnych dekoracji, gadżetów DIY takich jak: magnesy, przypinki, czy plecaki. Będzie też można wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Manuffakturę, podczas których przygotujemy własne sadzonki, a także w warsztatach kulinarnych Mobilnego Kucharza, który wprowadzi uczestników w tajniki pichcenia zielonych koktajli. Z kolei w strefie foto amatorzy utrwalania przemijających chwil na kliszy będą mogli wykonać zdjęcia instax oraz wziąć udział w instagramowym konkursie selfie.

Aby w pełni oddać się sobotniemu leniuchowaniu w pięknych okolicznościach przyrody można wybrać strefę chilloutu i odpocząć na polanie piknikowej w hamaku, na leżaku lub na kocu. Nie zabraknie też rozmaitych smakołyków. Z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowali także strefę dla malucha, gdzie będą czekały kolorowanki wielkoformatowe, a jeden z bytomskich przyrodników będzie opowiadał najmłodszym bajki o parku.

- Weźcie koce, kosze pełne smakołyków i przyłączcie się do wydarzenia, które jednocześnie będzie wielką inauguracją Polany Piknikowej. Dawna psia polana przy Amfiteatrze w końcu doczeka się zmiany nazwy - zachęcają organizatorzy happeningu.

Wypoczynek na świeżym powietrzu nieodłącznie związany jest z ruchem, którego i tym razem nie może zabraknąć. W strefie ruchu przygotowano gry i zabawy, ale prawdziwym międzypokoleniowym hitem będzie joga dla całej rodziny. W finale happeningu, o godz. 15.00, dla uczestników wystąpi Silesian Brass Quartet.

Imprezę organizuje Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu we współpracy z bytomskimi stowarzyszeniami: MYbytomianie i Manuffaktura, a wydarzenie jest częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II - Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. - poprawa jakości środowiska miejskiego.

fot. Magdalena Koloch / Manuffaktura

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon