Nie pozwól radnym się nudzić. Przyjdź na dyżur

Szukasz pomocy, masz ciekawy pomysł dotyczący miasta albo po prostu chcesz porozmawiać o swojej dzielnicy? Przyjdź do radnego. Każdy bytomianin może się spotkać z członkami bytomskiej rady miejskiej w trakcie regularnych dyżurów.

Byt biuro radnego bartkowa

Miasto to skomplikowany organizm. Zwykli mieszkańcy często gubią się w gąszczu przepisów i kompetencji różnych instytucji. Z tego względu nim uda się coś załatwić, nierzadko trzeba biegać "od okienka do okienka" próbując ustalić kto odpowiada za daną sprawę.

W wielu przypadkach warto porozmawiać z radnym. W końcu są oni przedstawicielami mieszkańców we władzach miasta. To osoby dobrze zorientowane w tym, jak działa gmina, dlatego są w stanie wskazać właściwą ścieżkę załatwiania spraw, a przede wszystkim mogą osobiście podjąć interwencję w kwestiach dotyczących lokalnej społeczności.

Część z radnych w dyżuruje w określonych dniach miesiąca. Każdy bytomianin może wtedy przyjść i osobiście z nimi porozmawiać. Taką formę kontaktów z mieszkańcami praktykuje kilku członków rady. Przewodniczący Mariusz Janas jest dostępny dla obywateli przez godzinę w każdy poniedziałek od 16:30 do 17:30 w Kancelarii Rady Miejskiej przy ul. Parkowej 2. Wiceprzewodniczący Krzysztof Gajowiak dyżuruje w kancelarii w każdy wtorek od 8:00 do 9:00. Z kolei we wtorki i czwartki pomiędzy 16:00 a 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto przy ul. Dworcowej 24 (Śródmieście) można spotkać się z radnym Maciejem Gajosem. W pierwszy i trzeci wtorek miesiąca do dyspozycji bytomian jest Maciej Bartków w swoim biurze w ProFort Centrum przy ul. Stolarzowickiej 19 (Miechowice). Krzysztof Gawenda pełni dyżury natomiast w każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach od 15:30 do 17:00 w przedszkolu przy ul. Cyryla i Metodego 53 (Łagiewniki).

Dyżury to odpowiedni moment, aby porozmawiać z radnymi twarzą w twarz. Pozostałych rajców można spotkać podczas comiesięcznych sesji, lecz wtedy ich głównym zadaniem jest uczestniczenie w obradach. Z niektórymi członkami rady można uzyskać kontakt telefoniczny lub mailowy. Zdecydowana większość z nich udostępnia "namiary" na siebie w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Bytom pod adresem bip.um.bytom.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Maciej Bartków

„Najlepsze czasy dla miasta? SLD zrobiło bytomian w bambuko”

Byt moje cialo moj wybor

Bytomianki będą walczyć o legalną aborcję

Byt wolosz w maseczce

Prezydent Bytomia odmawia Poczcie przekazania...

Byt krzysztof gawenda

Trzeba wsłuchiwać się w problemy bytomian i...

Byt stepien slania

Bytomianki do Europarlamentu!

Byt wolosz darek

Wołosz nowym prezydentem Bytomia [OFICJALNE...

Byt bpk pl kosciuszki

Wiceprezes z zarzutami stracił posadę. BPK z...