Akcesoria barmańskie i wiedza z miksologii - stwórz niepowtarzalne drinki i zaskocz znajomych

Wszyscy w swoim życiu nie raz przygotowywali drinka, choćby najprostszego, składającego się z dwóch składników. Jednak robienie drinków, które zwrócą uwagę, nie jest jedynie mieszaniem składników, sztuka polega na harmonijnym ich połączeniu. Odpowiednie komponowanie składników do drinków nazywa się miksologią. Poznaj podstawy tej ciekawej nauki, zaopatrz się w potrzebne akcesoria barmańskie i stwórz najlepsze drinki w swoim życiu, zaskakując swoich gości.

Byt akcesoriabarmanskie

Jakie akcesoria barmańskie będą potrzebne?

Choć barmani posiadają odpowiednie akcesoria barmańskie wykorzystywane w swojej pracy, to jednak na samym początku nie musisz inwestować w masę produktów. Bez nich również uda się przygotować pyszne drinki. Przydatny będzie shaker (choć i jego możemy zastąpić np. słoikiem z zakrętką) oraz miarka. Wiele z przydatnych narzędzi na pewno znajdzie się w domowej kuchni - wyciskarka do cytrusów, czy długa łyżka. Z takim podstawowym wyposażeniem możesz rozpocząć tworzenie swoich koktajli!

Akcesoria do drinków - jak stworzyć ciekawe dekoracje do drinków

Parasolki do drinków, mieszadełka, słomki do drinków tworzą zgrany duet z napojami i koktajlami. Są znakomitą dekoracją do drinków. Bo dobry drink musi nie tylko cieszyć podniebienie, ale i oko. Akcesoria do drinków dopełnią pracę włożoną w ich przygotowanie. Chcąc więc przygotować kunsztowne koktajle, zaopatrz się w parasolki papierowe, słomki i inne ciekawe gadżety. Poza przygotowaniem akcesoriów do drinków, warto zapoznać się również ze zdobieniem drinków cukrem. Crusta, bo tak nazywa się ten sposób zdobienia szkła, jest niezwykle efektowna ozdobą, a nie wymaga wiele pracy. Brzegi szklanki zwilżamy sokiem z cytryny, a następnie zanurzamy je w cukrze, byle nie za dużo, by nie powstały grudki. Tak podany napój zyska akceptację najbardziej wymagających gości. Akcesoria do drinków znajdziesz na GoDan Party.

Parasolki do drinków i ozdoby są wskazane, byle z umiarem

Dekoracje do drinków są konieczne, ważne jednak by nie przesadzić. Nie mogą zdominować całej kompozycji. Dotyczy to zarówno parasolek, mieszadełek do drinków, jak i wykorzystanych do zdobienia owoców. Wszystkie elementy zdobiące muszą być również dobrane do napoju, jaki tworzysz. Nie każdy drink może być zdobiony crustą, wszystko zależy od jego kompozycji. Podobnie też owoce, niezależnie czy to plasterki, czy cząstki, muszą być dobierane z głową.

Jak tworzyć udane kompozycje drinków?

Idealnie byłoby posiadać już wystarczająco dużo wiedzę o komponowaniu drinków i tworzyć własne koktajle z głowy. Nikt jednak na początku nie jest mistrzem, dlatego proponujemy nie rzucać się na głęboką wodę. Lepiej zacząć od prostszych napojów, które na pewno wyjdą smaczne, niż tworzyć bardzo skomplikowane drinki, których nikt nie wypije. Poszukaj kilku przepisów, które nie zawierają wielu składników i zaopatrz się we wszystkie niezbędne trunki do ich przygotowania. Co bardzo ważne - nie zmieniaj ich składu, na własne modyfikacje przyjdzie jeszcze czas. Ścisłe trzymanie się proporcji zapewni Ci sukces. Używaj również dokładnie wskazanych alkoholi i dodatków, inaczej Twój drink może przybrać zupełnie inny smak, niż się spodziewasz.

Poszukaj ozdób do drinków na GoDan Party, nie martw się, jeśli coś Ci się nie uda, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego