Piłka nożna: Polonia Bytom z licencją na III ligę

Już nic nie stanie na przeszkodzie, aby Polonia Bytom rozpoczęła nowy sezon w III lidze. Beniaminek pozytywnie przeszedł proces licencyjny, choć ŚlZPN nałożył nadzór infrastrukturalny.

Byt szombierki bytom murawa wiaty

Za drugim razem Polonii Bytom udało się awansować do III ligi. W czerwcu niebiesko-czerwoni rywalizowali z LKS-em Czaniec w barażu. W pierwszym meczu bytomianie zremisowali na wyjeździe 2:2. Remis 0:0 na własnym stadionie oznaczał upragniony awans.

Piłkarze mogli udać się na zasłużony odpoczynek, a działacze musieli jeszcze powalczyć o licencję na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Na szczęście obyło się bez komplikacji. Śląski Związek Piłki Nożnej pozytywnie ocenił wniosek Polonii.

Na beniaminka jednak nałożono nadzór infrastrukturalny. Bytomianie nadal będą grać na stadionie w Szombierkach. Przed startem ligi klub musi wykonać kilka prac modernizacyjnych i ma na to czas do 29 lipca.

ŚlZPN przyznał licencje wszystkim klubom, które zapewniły sobie udział w trzeciej grupie III ligi. Niebawem poznamy terminarz rundy jesiennej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon