Jak wypożyczyć samochód na lotnisku w Katowicach - instrukcja krok po kroku

Katowice to miasto będące ważnym ośrodkiem na turystycznej i biznesowej mapie kraju. Port lotniczy cieszy się rosnącym powodzeniem i obsługuje coraz większą liczbę pasażerów. Wypożyczenie samochodu to wygodna alternatywa dla transportu miejskiego.

Byt wynajem samochodu spod lotniska w katowicach

Jak wynająć auto?

Oferty wypożyczalni są atrakcyjne, jednak chcąc wynająć auto niedrogo i bezpiecznie, warto wybrać firmę, która nie pobiera kaucji i nie ma limitu kilometrów, które mogą znacznie podnieść cenę wynajmu. Cały koszt znany jest wówczas już w momencie rezerwacji. Aby jej dokonać, wystarczy wypełnić on-line formularz dostępny na stronie carfree.pl. Zajmuje to tylko chwilę i nie jest skomplikowane. Auto zostanie podstawione na teren portu lotniczego w wyznaczonym czasie i bez dodatkowej opłaty. Rezerwując samochód, można złożyć zamówienie na doposażenie go w fotelik dziecięcy czy GPS.

Formalności przy wynajmie

Większość wypożyczalni wymaga od klientów ukończenia 21 lat i okazania dowodu osobistego lub paszportu. Drugim dokumentem, wymaganym przy odbiorze samochodu, jest prawo jazdy. Warunkiem może być posiadanie tego dokumentu od minimum 1 roku. Zanim odbierzemy kluczyki, spisywany jest protokół odbioru auta. Należy zwrócić uwagę na stan pojazdu i zgłosić wszelkie uwagi. Następnie podpisywana jest umowa. Niektóre wypożyczalnie żądają zabezpieczenia kaucji na karcie kredytowej, należy więc się na taką okoliczność przygotować. Każdy wyjazd zagraniczny musi zostać zgłoszony w wypożyczalni i otrzymać aprobatę wypożyczalni.

Płatność za wynajem samochodu

Wypożyczalnie mają różne sposoby rozliczania wynajmu. W Carfree.pl rezerwację opłaca się za pomocą portalu Przelewy 24, przelewu tradycyjnego lub płatności kartą przy odbiorze samochodu. Umowa określa warunki wynajmu i ewentualne dopłaty. Przy zwrocie auta spisywany jest protokół zwrotu – jeżeli auto będzie uszkodzone, brudne lub z niższym stanem paliwa od początkowego, należy liczyć się z koniecznością dopłaty. Zanim więc oddamy samochód, wysprzątajmy go i zatankujmy do pełna.

jak szybko wynajac samochod na lotnisku w Katowicach

Osoby zainteresowane wynajęciem auta zainteresuje artykuł: „Czy wypożyczalnie samochodów mogą rozwiązać problemy komunikacyjne Szczecina?”.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!