Masz fajny pomysł? Lokal na kulturę czeka na Ciebie

Teatr, galeria, a może studio tańca? Miejskie lokale przejmą artyści i animatorzy kultury - to pomysł magistratu na ożywienie Bytomia. Czy się sprawdzi? Są na to duże szanse. Właśnie rusza pierwsza edycja programu „Lokal na kulturę”.

Byt lokal uzytkowy

W poniedziałek, 1 lipca, o godz. 16.00 sali sesyjnej UM przy ul. Parkowej 2, odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych. Najemcy lub dzierżawcy, którzy zdecydują się poprowadzić działalność artystyczną, kulturalną i twórczą w naszym mieście skorzystają z preferencyjnych stawek za czynsz.

Wytypowane przez urzędników lokale znajdują się w atrakcyjnym miejscu. O tym, kto będzie mógł w nich rozpocząć działalność zdecyduje komisja konkursowa. Chętni muszą złożyć propozycję, w której przedstawią swój pomysł na biznes. Koncepcje te oceni komisja konkursowa i to ona zdecyduje, kto otrzyma nowe lokum.

Przyszły najemca będzie musiał wyremontować przyznane mu pomieszczenie, a w czasie remontu zapłaci jedynie 1 zł netto za m2. Sytuacja ta nie może trwać jednak dłużej niż 12 miesięcy. Jak informuje bytomski magistrat, po upływie tego terminu, wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości, a będzie to uzależnione od lokalizacji.

Podczas spotkania zainteresowani uzyskają kompleksową informację dotyczącą nie tylko zaproponowanych do zagospodarowania lokali, ale też terminów składania ofert. Pomocą będą służyć specjaliści z Bytomskich Mieszkań oraz Biura Spraw Lokalowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Koncert charytatywny dla Mii Golda z Bytomia

BECEK DZIECIOM dedykowany Mii Golda

Nergal i Roman Kostrzewski

Największe gwiazdy metalu wspominają Romana Kostrzewskiego

Artur Rojek

Artur Rojek wystąpi w Bytomiu, w Beceku, 5 listopada

Byt opera slaska1

Opera Śląska otrzymała pięć nominacji do...

Byt graffiti w tunelu 12

Streetart w tunelu [ZDJĘCIA]

Byt fotko

Opera Śląska podpisała umowę na modernizację

Byt audience 868074 1280 1

Kaj się bawić 6 – 8 marca?