Piłka nożna: zmiana warty w Szombierkach. Kluge nowym trenerem

Radosław Osadnik po sezonie zakończył współpracę z Szombierkami. Szybko znaleziono następcę. Pracę z IV-ligowym zespołem rozpoczął Janusz Kluge, którego celem jest awans do III ligi.

Byt news 20190609 jkluge

Rok temu przy ulicy Modrzewskiego snuto ambitne plany przed nowym sezonem. GKS Szombierki Bytom chciał włączyć się o awans do III ligi. Wiadomo było, że faworytem rozgrywek będzie Polonia Bytom, ale "Zieloni" czuli się na siłach, by uprzykrzyć życie sąsiadowi. Nie udało się, bo słaba runda jesienna sprawiła, że niebiesko-czerwoni stali się rywalem poza zasięgiem.

Wiosna była znacznie lepsza w wykonaniu Szombierek. Drużyna przegrała tylko trzy spotkania, zanotowała osiem zwycięstw i cztery remisy. To jednak dało tylko szóste miejsce w pierwszej grupie IV ligi. Ten wynik ostatecznie skłonił "Zielonych" do przeprowadzenia zmian.

Po ostatnim meczu ligowym trener Radosław Osadnik rozstał się z klubem. W bytomskim klubie pracował przez cztery lata. W 2015 roku wrzucono go na głęboką wodę, bo w wieku 29 lat musiał utrzymać zespół w reorganizowanej lidze. Nie udało się, ale klub pozwolił mu dalej spokojnie pracować. Miał awansować do III ligi, ale trzykrotnie nie udało mu się zrealizować celu.

Teraz tego zadania podejmie się nowy szkoleniowiec. Klub szybko ogłosił, że nowym trenerem został Janusz Kluge. To człowiek, który świetnie zna Szombierki. W tym klubie grał przez dziewięć lat i rozegrał 262 mecze w zielonych barwach. Tutaj też zbierał trenerskie szlify, prowadząc drużyny młodzieżowe, czy rezerwy. Na nazwisko jednak zapracował w Śląsku Świętochłowice. Z tym klubem przeszedł drogę od A-klasy do IV ligi.

W klubie jednak pojawiły się problemy finansowo-organizacyjne. W efekcie Kluge w kwietniu przeszedł do Slavii Ruda Śląska, która walczyła o utrzymanie w IV lidze. Trenerowi udało się uratować rudzki klub. Jego pracę dostrzeżono przy Modrzewskiego, czego efektem jest powrót do Szombierek.

51-latek na początek zorganizował sparing z Odrą Wodzisław Śląski, by przyjrzeć się swoim nowym podopiecznym. Z pewnością wyciągnął wiele pozytywnych wniosków, bo bytomianie wygrali 2:0. Praca jednak dopiero się rozpoczyna. Latem Kluge chce wzmocnić zespół, a potem walczyć o najwyższe cele.

- Mogę obiecać, że będziemy w każdym meczu grać o pełną pulę. Będziemy walczyć nie tylko w lidze o awans, ale również nie odpuścimy walki w Pucharze Polski. Walka na dwóch frontach nie będzie łatwa, ale jak udało się to w Śląsku Świętochłowice, to dlaczego nie może się udać w Szombierkach Bytom - mówi trener w portalu regionalnapilka.pl.

Piłkarze Szombierek pierwszy trening odbędą 8 lipca. Potem rozegrają sześć meczów kontrolnych. Najpierw w ramach obchodów 100-lecia klubu zmierzą się z trzecioligowym Ruchem Chorzów (13.07). Potem będą mierzyć się kolejno z Wilkami Wilcza (20.07), amerykańskimi 19-latkami z Futbiko America (24.07), Gwarkiem Tarnowskie Góry (27.07), Kuźnią Ustroń (31.07) i Orłem Miedary (3.08). Nowy sezon IV ligi wystartuje w weekend 10-11 sierpnia.

fot. szombierkibytom.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon