Poznaj Bytom z przewodnikiem - ruszyły zapisy! W planie 9 wycieczek

Biuro Promocji Bytomia we współpracy z PTTK i społecznikami przygotowało dziewięć wycieczek, dzięki którym można lepiej poznać swoje miasto. Już ruszyły zapisy.

Byt wycieczka chrzanowskiego

Można mieszkać w Bytomiu całe życie, a i tak nie znać wielu sekretów tego miasta. Nie dziwi zatem, że dużą popularnością cieszą się wycieczki z przewodnikiem. Niebawem rusza nowa edycja akcji "Poznaj Bytom", w której przewodnicy PTTK oraz miłośnicy historii miasta oprowadzą nas po najciekawszych miejscach.

Właśnie rozpoczęły się zapisy na dwie pierwsze wycieczki. Chętni mogą się wpisywać na dwa sposoby. Pierwszy to kontakt telefoniczny pod numerem 32 386 36 69. Drugi to osobista wizyta w Biurze Promocji Bytomia, które znajduje się przy ulicy Rynek 7 (biuro czynne w godzinach 7.30-16 od poniedziałku do piątku).

Wycieczki są darmowe. Jedynie w tych, w których będzie trzeba się przemieszczać środkami lokomocji, uczestnicy sami pokrywają koszt biletów.

Na zainteresowanych czeka dziewięć tematycznych wycieczek. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółami.

1. "Segiet - na trasie UNESCO" - 6 lipca, zbiórka o 8.40 na hali dworca PKP, zapisy od 1 lipca, przewodnik Robert Matusiak. W planie zwiedzanie rezerwatu leśnego Segiet i przybliżenie średniowiecznej historii górnictwa na tych terenach.

2. "Historia sądownictwa" - 13 lipca, zbiórka o godzinie 9 (I grupa) i 10 (II grupa) pod Biurem Promocji Bytomia, zapisy od 1 lipca, przewodnicy Małgorzata Janota i Teresa Tworek. W planach zwiedzanie obiektów związanych z historią sądownictwa oraz wizyta w Areszcie Śledczym.

3. "Historia kolejnictwa" - 20 lipca, zbiórka o 8.40 w hali dworca PKP, zapisy od 15 lipca, przewodnik Teresa Tworek. Wycieczka obejmuje zwiedzanie obiektów związanych z koleją wąskotorową i normalnotorową. W planie wycieczki także przejazd kolejami.

4. "Tajemnice średniowiecznego Bytomia" - 27 lipca, zbiórka o godzinie 12 przy gmachu głównym Muzeum Górnośląskiego przy placu Sobieskiego, zapisy od 22 lipca, przewodnik Tomasz Śmiałek. W trakcie wycieczki uczestnicy poznają średniowieczne tajemnice Bytomia.

5. "Śladami bytomskich Żydów" - 4 sierpnia, zbiórka o godzinie 11 pod gmachem muzeum przy ul. Korfantego, zapisy od 29 lipca, przewodnik Magda Pospieszałowska. Uczestnicy zwiedzą Cmentarz Żydowski, zapoznają się z dawnymi judaikami, a także odwiedzą miejsca związane z obecnością Żydów w Bytomiu.

6. "Bytom śladami wojny" - 10 sierpnia, zbiórka o godzinie 10.30 pod Biurem Promocji Miasta, zapisy od 5 sierpnia, przewodnik Dariusz Pietrucha. W planie m.in. przedstawienie historii i obiektów związanych z II wojną światową, a także zwiedzanie schronów na Placu Akademickim.

7. "Park Fazaniec i dolina Bytomki" - 17 sierpnia, zbiórka o godzinie 9 przy ul. księdza Pawła Krawczyka przy pamiątkowej tablicy, zapisy od 12 sierpnia, przewodnik Łukasz Fuglewicz. Plan wycieczki obejmuje wędrówkę przy granicy Bytomia z Rudą Śląską, następnie zwiedzanie kolonii Zgorzelec i dotarcie do parku Mickiewicza.

8. "Z dziejów powstań śląskich" - 24 sierpnia, zbiórka o godzinie 10, zapisy od 19 sierpnia, przewodnik Tomasz Śmiałek. Uczestnicy zapoznają się z historią i rolą Bytomia w powstaniach. W planie zwiedzanie m.in. budynku poczty przy ul. Piekarskiej.

9. "Miechowice - szlakiem dziedzictwa von Thiele-Wincklerów" - 31 sierpnia, zbiórka o godzinie 9.15 na przystanku autobusowym przy Urzędzie Miasta (ul. Wrocławska), zapisy od 26 sierpnia, przewodnik Małgorzata Janota. Uczestnicy poznają historię słynnego rodu, a także zwiedzą Ostoję Pokoju, Dom Matki Ewy i kościół p.w. św. Krzyża.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!