Wakacje w Bytomiu nie muszą być nudne. Zobacz, co można robić w mieście

Wakacje trwają w najlepsze, z czego najbardziej cieszą się najmłodsi. Nie każdy jednak ma możliwość wyjechać poza miasto. Dlatego miejskie jednostki przygotowały kilka atrakcji dla dzieci.

Byt hands 2847508 1920

Półkolonie, kreatywne warsztaty, a może zajęcia sportowe? Jeżeli twoje dziecko wakacje spędza w domu, to bez problemu znajdziesz dla niego rozrywkę w mieście. Miejskie jednostki wcześniej przygotowały się na to, by najmłodsi nie nudzili się po zakończeniu roku szkolnego. W dodatku wszystko jest za darmo, więc nie narazisz się na dodatkowe koszta.

Tradycyjnie półkolonie organizuje Miejski Dom Kultury, a tegoroczna oferta jest bardzo atrakcyjna. Trwa właśnie drugi tydzień wakacyjnych rozrywek, a w harmonogramie znajdują się m.in. zajęcia z robotyki, kręgle, sala zabaw, czy seans kinowy.

Znacznie dłużej, bo przez całe wakacje, trwają zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy placu Sobieskiego. W tym roku zorganizowano "Letnią Akademię Zwierząt". Uczestnicy nie tylko czytają książki, w których głównymi bohaterami są zwierzęta, ale także oglądają filmy i biorą udział w warsztatach plastycznych. Inną ofertę mają filie, które rozsiane są po dzielnicach naszego miasta. W wybranych placówkach odbywają się zajęcia "Z książką dookoła świata". Szczegóły obu programów znajdziecie TUTAJ.

Bytomskie Centrum Kultury także nie zapomina o najmłodszych. W BCKinie można zobaczyć film animowany "Magiczny dywan". Główną atrakcją jest jednak "Becekobus" i w jego ramach przygotowano zróżnicowane warsztaty. Twoje dziecko interesuje się sztuką filmową? Czekają na nie Festivalowe Warsztaty Filmowe, czy Kronika Filmowa. Majsterkowicze mogą się zainteresować "Zmajstrobusem". W planach są także warsztaty plastyczne (EKO-Twory), muzyczne (T.ETNO), rzeźbiarskie (Rzeźbobus), czy historyczne (Wakacyjna przygoda z rycerzami). Wszystkie informacje na temat tych wakacyjnych atrakcji znajdziesz TUTAJ.

Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę dla dzieci, które lubią aktywny wypoczynek. Przez cały lipiec organizowane są "Aktywne poniedziałki", które prowadzą doświadczeni trenerzy z danych dyscyplin. Za nami zajęcia na basenie. Następnie na "Torkaciku" będą uczyć najmłodszych gry w koszykówkę (8 lipca), piłkę nożną (15 lipca) oraz siatkówkę (22 lipca). Na koniec będą zajęcia z tenisa ziemnego na kortach Górnika Bytom (29 lipca). Szczegóły akcji TUTAJ. W dodatku przypominamy, że przez całe wakacje można korzystać z basenu odkrytego przy ulicy Wrocławskiej.

Dorośli i młodzież także znajdą coś dla siebie w sezonie wakacyjnym. W lipcu i sierpniu będą odbywać się wycieczki po mieście w ramach "Poznaj Bytom". Uczestnicy będą zwiedzać z przewodnikiem różne zakamarki miasta, poznając przy tym historię. Szczegóły przedstawiliśmy TUTAJ.

Kolejna atrakcja do BCKino plenerowe, czyli oglądanie filmów pod gołym niebem. Start już 5 lipca, a na bytomian będzie czekać koncert muzyki filmowej, a następnie seans produkcji "Jestem taka piękna!". Następnie co tydzień będą kolejne projekcje, gdzie czekać będą na nas komedie romantyczne, thrillery, dramat i kryminał. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu TUTAJ.

To wszystko zaledwie część atrakcji, które można znaleźć w naszym mieście. Półkolonie, warsztaty, czy imprezy organizują także prywatne firmy. Wystarczy odrobina chęci, aby wakacje w Bytomiu były ciekawe.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego