Bytomskie lecznice otrzymają nowy sprzęt

Dwa bytomskie szpitale zyskają wideokolonoskopy i aparat do znieczulenia ogólnego. Zarząd województwa śląskiego w połowie czerwca podjął uchwały w tej sprawie.

Byt wideoendoskop bytom

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4 w Bytomiu niebawem wzbogaci się o nowy sprzęt. Zgodnie z uchwałą przyjętą 14 czerwca przez zarząd województwa śląskiego, placówka otrzyma dofinansowanie na zakup dwóch wideokolonoskopów. Urządzenia te pozwalają na rozpoznawanie i leczenie patologii jelita grubego. Dzięki nim możliwe jest np. wykrycie polipów, a także ich usunięcie czy znalezienie nowotworów, a także diagnostyka zapaleń jelita. Zgodnie z umową województwo zobowiązało się przekazać WSS nr 4 dotację celową wynoszącą maksymalnie 378 876 zł.

Wsparcie finansowe otrzyma też Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu. Zostanie ono przeznaczona na dofinansowanie zakupu aparatu do znieczulenia ogólnego, który znajdzie się na wyposażeniu bloku operacyjnego oddziałów zabiegowych bytomskiej lecznicy. Dotacja wyniesie ok. 128 tys. zł.

Kiedy nowy sprzęt trafi do bytomskich szpitali? Tego jeszcze nie wiadomo. Wspomniane wyżej placówki muszą najpierw rozpisać przetarg na zakup potrzebnych urządzeń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości