Bytomskie lecznice otrzymają nowy sprzęt

Dwa bytomskie szpitale zyskają wideokolonoskopy i aparat do znieczulenia ogólnego. Zarząd województwa śląskiego w połowie czerwca podjął uchwały w tej sprawie.

Byt wideoendoskop bytom

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4 w Bytomiu niebawem wzbogaci się o nowy sprzęt. Zgodnie z uchwałą przyjętą 14 czerwca przez zarząd województwa śląskiego, placówka otrzyma dofinansowanie na zakup dwóch wideokolonoskopów. Urządzenia te pozwalają na rozpoznawanie i leczenie patologii jelita grubego. Dzięki nim możliwe jest np. wykrycie polipów, a także ich usunięcie czy znalezienie nowotworów, a także diagnostyka zapaleń jelita. Zgodnie z umową województwo zobowiązało się przekazać WSS nr 4 dotację celową wynoszącą maksymalnie 378 876 zł.

Wsparcie finansowe otrzyma też Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu. Zostanie ono przeznaczona na dofinansowanie zakupu aparatu do znieczulenia ogólnego, który znajdzie się na wyposażeniu bloku operacyjnego oddziałów zabiegowych bytomskiej lecznicy. Dotacja wyniesie ok. 128 tys. zł.

Kiedy nowy sprzęt trafi do bytomskich szpitali? Tego jeszcze nie wiadomo. Wspomniane wyżej placówki muszą najpierw rozpisać przetarg na zakup potrzebnych urządzeń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości